Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Materiały partnera | poniedziałek, 15 lut, 2021 | 1 Komentarz

Dlaczego inwestycja w dobrą klawiaturę komputerową jest bardzo ważna?

Klawiatura komputerowa to jedno z najważniejszych urządzeń peryferyjnych komputera osobistego. Może wydawać się, że poszczególne typu nie różnią się zbyt wiele, jednak wystarczy rzucić okiem na modele z niewielkim uskokiem klawiszy czy bezprzewodowe, aby przekonać się, że wybór ma jednak ogromne znaczenie. Dlaczego należy dobrze przemyśleć zakup klawiatury?

Klawiatura komputerowa to podstawa pracy

Dobra klawiatura komputerowa, dostosowana do systemu pracy i przyzwyczajeń, ma pozytywny wpływ na jakość czasu spędzonego przed monitorem, sprawia też, że po prostu wygodnie uderzasz w klawisze klawiatury.

O ile klawiatura jest integralną częścią komputera przenośnego, o tyle należy dodatkowo sparować ją z komputerem stacjonarnym. Na rynku dostępne są także klawiatury do tabletu, które ułatwiają doraźną pracę zdalną, kiedy np. musisz dokończyć ważny projekt w trakcie urlopu. Przydadzą się również wtedy, kiedy cieszysz się pracą w trybie zdalnym i możesz np. wykonywać korektę książki albo programować, siedząc pod gruszą.

Co do samego sprzętu stacjonarnego, zarówno klawiatura, jak i obudowa mogą być prawdziwą ozdobą pokoju. Kiedy wybierzesz klawiaturę z podświetlanymi klawiszami oraz stylową obudowę z dekoracyjnymi detalami i wewnętrznym oświetleniem (znajdzie takie, klikając na link: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/obudowy), na pewno przykujesz wzrok domowników i gości.

Jaki rodzaj klawiatury wybrać ‒ z przewodem czy bez?

Pytanie, które musisz postawić sobie na początku, jest kluczowe: „klawiatura przewodowa czy bezprzewodowa?”. Dopiero potem zastanów się, jaki rodzaj urządzenia najlepiej sprawdzi się w Twojej pracy.

Klawiatura bezprzewodowa jest zazwyczaj droższa od przewodowej, ale jeśli nie lubisz niepotrzebnych kabli plączących się na biurku, to model bezprzewodowy okaże się dla Ciebie lepszy. Z komputerem łączy się za pomocą Bluetooth.

Klawiatura przewodowa, dzięki stałemu połączeniu z komputerem, gwarantuje szybkie działanie. Postaw na nią, jeśli w pracy przy komputerze ważne są dla Ciebie precyzja i czas reakcji.

Podział klawiatur ze względu na rodzaj klawiszy. Na którą warto się zdecydować?

 1. Klawiatury mechaniczne (np. takie jak te: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/typ-klawiatury_mechaniczna), które są idealne dla graczy i dla tych, którzy dużo piszą, np. redaktorów, uczniów i studentów. Każdy z klawiszy ma osobny przełącznik, dzięki czemu uderzenie w klawisz jest szybko rejestrowane. Klawiatury mechaniczne służą długo, jednak wielu podkreśla ich spore rozmiary i głośne dźwięki wydawane przez klawisze.
 2. Klawiatury optyczne (nazywane także opto-mechanicznymi) zamiast czujników mechanicznych (jak w modelach mechanicznych) działają w oparciu o mechanizmy optyczne. Przeznaczenie urządzeń tego rodzaju jest podobne… Piszesz lub grasz szybko i dużo? Wybierz żywotną klawiaturę optyczną!
 3. Klawiatury membranowe różnego typu. Urządzenia z membraną gumową są ciche, ale mniej trwałe. Z kolei modele z membraną z mechanizmem motylkowym lub nożycowym cechują się tym, że nacisk palców rozkłada się równomiernie na całym klawiszu, co skutkuje większą wytrzymałością.
 4. Klawiatury hybrydowe, które łączą w sobie najlepsze cechy poprzedniczek ‒ są ciche i żywotne.

Jeśli mówisz i piszesz w języku rosyjskim albo jesteś dwujęzyczny i często posługujesz się cyrylicą, koniecznie wybierz jedno z tych urządzeń: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/uklad-klawiszy_ru. Zastanów się, jak spędzasz czas przy komputerze i zdecyduj się na zakup klawiatury idealnie dostosowanej do Twoich potrzeb.

Pisanie na klawiaturze komputerowej

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)
Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (1)

 • karp
  poniedziałek, 15 lut, 2021, 14:27:22 |

  Jeden z radnych powinien wziąć pod uwagę zakup nowej klawiatury. Najlepsza byłaby taka z wyłączającym się capslockiem. Nie będzie już więcej ranił oka karpia pismami w których wszystko jest napisane z dużej litery.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +4 (Głosujących: 4)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo