Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 11 paź, 2021 | 1 Komentarz

Jak najlepiej ćwiczyć szybko i intensywnie?

Współcześnie gwarantowanych mamy wiele najróżniejszych planów treningowych i czasami nawet specjaliści mają problem z wyborem odpowiednich ćwiczeń. Co dopiero więc mogą powiedzieć amatorzy, którzy pierwszy raz spotykają się z tematyką ćwiczeń?

Na pewno kluczową kwestią, jeżeli chcemy dopasować sobie konkretne ćwiczenia, będzie tu nasza konkretna potrzeba i wcześniej wyznaczone cele. Są osoby, które będą preferować ćwiczenia gwarantujące szybki spadek wagi, a inni chcą zbudować masę mięśniową. Jeszcze innym sportowcom może zależeć tylko na kondycji.

Warto jednak zauważyć, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdemu z nas brakuje czasu z uwagi na wypełnienie grafiku obowiązkami w sferze osobistej i zawodowej. Okazuje się jednak, że nawet wtedy, gdy mamy problem z zagospodarowaniem wolnej chwili na ćwiczenia również, możemy zapewnić sobie wymierne efekty aktywności sportowej. Gwarantuje to nam mianowicie crossfit. Jest to rodzaj ćwiczeń, w których występuje w krótkim okresie czasu bardzo duży wysiłek, jeśli chodzi o wiele partii mięśni. Są to ćwiczenia, które zostały opracowane przez żołnierzy marines, a więc mamy pewność, że są rzeczywiście skuteczne i sprawdzają się w praktyce, bo o nią tu chodzi. Zarejestruj się w Betclic i ciesz się dawką niewyobrażalnie dużych emocji wraz z niesamowitą rozrywką. W połączeniu ze sportem to euforia szczęścia i radości.

Kompletowanie sprzętu do crossfit

Oczywiście tak samo jak w przypadku wszystkich innych ćwiczeń najpierw musimy się zdecydować na taką aktywność. W przypadku wielu osób wymagać to będzie dużego samozaparcia i zrezygnowania z oglądania seriali i przeglądania Internetu. Jeżeli jednak chodzi o cross fit, to sprawę mamy tu o tyle ułatwioną, że możemy postawić na ćwiczenia w każdym miejscu albo też kompletować sprzęt. Jest to aktywność opracowana w ten sposób, abyśmy mogli ćwiczyć właściwie w każdym miejscu. Najszybszy trening składać się będzie z przysiadów, pompek oraz podciągnięć na drążku. Po serii wykonanych takich ćwiczeń na pewno będziemy bardzo zmęczeni, a dzień po dniu wykonywane gwarantują nam wymierne efekty. To wzrost siły i większa kondycja.

Oczywiście możemy też sukcesywnie sobie kupować dodatkowy sprzęt, który będzie urozmaicać tego typu ćwiczenia. Na pewno dobrze będą się tu sprawdzały odważniki typu kettlebell. To obecnie produkty bardzo chętnie wykorzystywane przez wielu sportowców amatorów, a także tych zawodowych na całym świecie. Występuje tutaj wiele takich odważników o różnej wadze, ale generalnie na początek wystarczy nam jeden o ciężarze 12 kg. Można też wykorzystywać hantle albo samą sztangę lub z obciążeniem, ale nie dużym. Jest cała masa ćwiczeń, w których będziemy wykorzystywali takie akcesoria i oczywiście najlepiej jest korzystać z tych sprawdzonych.

Dodawanie ćwiczeń to także dobry pomysł

Dobrym pomysłem w przypadku takich ćwiczeń będzie na pewno atlas. W tym przypadku struktura utrzymuje ciężary w trakcie wykonywania najróżniejszego typu ćwiczeń. Można tu wykorzystać górną część konstrukcji do podciągnięć z różnego rodzaju nachwytami i podchwytami. To na pewno pomaga w wyćwiczeniu tricepsów i bicepsów, ale także może nam pomóc bardzo intensywnie rozbudować mięśnie grzbietu. Warto zauważyć, że tego rodzaju ćwiczenia będą na początku trudne, ale sukcesywnie będziemy nabierać siły i zwiększać ilość powtórzeń. Poza tym do crossfit możemy użyć także ławkę. Przydaje się do robienia pompek. Opieramy stopy o ławkę, a dłonie o podłogę. W ten sposób zwiększamy obciążenie i pompki takie będą bardzo intensywnie rozwijać mięśnie klatki piersiowej.

Poza tym często wykorzystuje się także taśmy do ćwiczeń. Cieszą się one bardzo dużą popularnością na siłowniach szczególnie wśród kobiet. Wykorzystujemy tutaj opór własnego ciała, a poza tym ćwiczenia z taśmami pozwalają rozgrzać mięśnie i rozciągnąć je przed treningiem, a także po nim. Jest więc wiele koncepcji, a zawsze oczywiście w wyborze tej najlepszej dla nas pomóc nam może doświadczony trener.

Ćwiczenia na siłowni crossfit

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Obiektywny
    wtorek, 12 paź, 2021, 16:45:55 |

    Najlepiej to brać sterydy, oczywiście można i bez, ale na efekty to będziecie czekać latami. Oczywiście nikt tego oficjalnie nie może powiedzieć, bo to nie wypada, bo to obciach, bo to świadczy, że idę na skróty, ale ćwiczę od dekady, zwiedziłem nie jedną siłownię i niestety taka jest prawda.

Skomentuj