Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 21 maj, 2021 |

Jak radzić sobie ze zmianami klimatu lokalnie? Naukowcy szukają rozwiązań [Audycja]

– Wszystkie poważne instytucje zajmujące się klimatem, przyznają, że to człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatu. To nie jest kwestia wiary, przekonań – to jest kwestia nauki i twardych dowodów – mówi w audycji „wywiadówka” prof. Damian Łowicki z UAM.

Trwają prace nad przygotowaniem Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Metropolii Poznań. W ramach przygotowania Planu, przedstawiciele środowiska naukowego spotykają się z mieszkańcami kolejnych gmin wokół Poznania i poznają problemy, z jakimi borykają się lokalne społeczności w obszarze dbania o środowisko i klimat.

20 maja odbyły się warsztaty dotyczące Mosiny, o których szerzej wkrótce, 24 maja takie samo spotkanie odbędzie się internetowo w sprawie Lubonia.

Już dziś zapraszamy na rozmowę Piotra Izdydorskiego z profesorem Damianem Łowickim z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Gość audycji „wywiadówka” jest jednym z naukowców zaangażowanych w prace nad Planem Adaptacji do Zmian Klimatu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 5)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Audycja radiowa, Audycje, Blog

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo