Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Redakcja GMP | czwartek, 19 sie, 2021 | komentarze 3

Materace w Słupsku – jak wybrać wygodny i dobry dla zdrowia model materaca?

W łóżku spędzasz niemal 1/3 swojego życia. Od tego czy dobrze wysypiasz się, zależy Twoje samopoczucie psychiczne, a nierzadko także zdrowie fizyczne. Bardzo duży wpływ na jakość snu ma dobrze dobrany materac. Zobacz, na co zwrócić uwagę kupując materac dla siebie.

Zdrowy materac – czyli jaki?

Dobry materac powinien spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim musi być dobrany pod względem twardości do potrzeb konkretnego użytkownika. Ponadto wybrany model musi być dostosowany wielkością do wzrostu osoby śpiącej. Kupując materac zwróć też uwagę na to w jaki sposób śpisz, aby wybrany model nie krępował Twoich ruchów.

Jak właściwie dbać o materac?

Twardość materaca – co musisz wiedzieć?

Aby dobrze się wyspać musisz zadbać o dobór odpowiedniej twardości materaca. Jeśli to możliwe odwiedź sklep stacjonarny i wykonaj prosty test dłoni. Połóż się na wznak na wybranym modelu materaca a następnie włóż dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeśli czujesz duży opór oznacza to, że materac jest za miękki. Jeśli dłoń wsuwa się bez oporu to znaczy, że wybrany model materaca jest dla Ciebie za twardy. Jeśli natomiast dłoń wchodzi z delikatnym oporem to wypróbowywany materac jest dla Ciebie odpowiedni.

Jeżeli kupujesz materac w sklepie internetowym możesz skorzystać z oznaczeń twardości. Twardość konkretnych modeli opisana jest symbolami od H1 do H4. Oznaczenie H1 znajduje się na materacach przeznaczonych dla osób do 50 kg – najczęściej są to materace młodzieżowe. Najtwardsze materace H4 to modele przeznaczone dla osób o wadze ponad 100 kg.

Jeśli nie jesteś przekonany do konkretnej twardości materaca możesz wybrać model dwustronny, w którym każda strona ma inny stopień twardości.

Wielkość materaca

Kupując materac trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego twardość, ale również na wielkość. Producent łóżek, firma Hilding, zaleca wybór materaca o długości co najmniej 20 cm większej niż wzrost najwyższego użytkownika. W standardowej sprzedaży długość materacy wynosi 200 cm, ale na życzenie są wykonywane również dłuższe materace. Poza długością należy zwrócić uwagę także na szerokość materaca. Jeśli szukasz materaca jednoosobowego wybierz model o szerokości co najmniej 70 cm. Materac dwuosobowy powinien być dwukrotnie szerszy. Warto pamiętać, że im szerszy materac tym wygodniejszy.

Materace specjalistyczne

Jeśli poszukujesz wysokiej klasy materaca o właściwościach zdrowotnych przejrzyj dodatkowo ofertę materacy medycznych. Są to modele, które posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość i funkcjonalność.

Wybierając materac dla siebie zadaj sobie pytanie jaki materac jest zdrowy, a dopiero potem wybierz się do sklepu szukając odpowiedniego modelu. Podczas dokonywania zakupów musisz pamiętać, że jednym z najważniejszych elementów jest twardość materaca. Musi być on dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Drugą bardzo ważną cechą jest wielkość wybranego modelu. Jeśli materac jest za krótki lub zbyt wąski nie zapewni Ci odpowiednich warunków do odpoczynku.

Atrakcyjna kobieta siedząca materacu w sklepie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Barbara Indyk
  piątek, 20 sie, 2021, 10:00:17 |

  Ja miałam spore wymagania dot. mojego materaca. Musiał być jak najbardziej uniwersalny, dlatego, że ja jestem lekka, a mój mąż przy kości ;) zależało mi też na strefach twardości, bo takie rozwiązanie jest w stanie lepiej dbać o kręgosłup w perspektywnie długoterminowej. Na koniec – chciałam materac piankowy. Spałam kiedyś na sprężynowym i nie ma nawet podjazdu do piankoweg. Długo szukałam odpowiedniej opcji, aż ktoś polecil mi Hilding Boogie. Zdecydowałam się i śpię już na nim 3 miesiąc, polecam!

 • karp
  piątek, 20 sie, 2021, 12:25:42 |

  Mam pytanie do pani Indyk.
  Ktoś pisał, że Wiązek sprzedał działkę Indykowi
  za 2 mln. Czy to prawda?Jeszcze starczyło na nowy materac?

 • karp
  niedziela, 22 sie, 2021, 10:06:39 |

  Myślę, że mosińska władza wykonawcza powinna poważnie rozważyć wymianę materaców na wygodniejsze. Ktoś kto dobrze śpi nigdy nie powoła
  się na zapisy Statutu Osiedla Za Moreną, których nie ma:
  http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/zarzadzenia_burmistrza/lista_kandydatow_na_przewodniczacego_zarzadu_osiedla_nr_6_(5.09.2021_r.).pdf

Skomentuj