Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | wtorek, 27 lip, 2021 |

Kajakarze popłyną dla Klaudii

Drużyna szpiku jest fundacją, która pomaga chorym na nowotwory i ich rodzinom, ale też wszystkim potrzebującym, którzy potrzebują wsparcia. Teraz pomocy potrzebuje młoda kobieta, która choruje na glejaka mózgu.

22 sierpnia z Radzewic do Puszczykowa zostanie zorganizowany charytatywny spływ kajakowy. Chęć udziału w imprezie będzie można zgłosić przez Facebooka Drużyny Szpiku. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na konto fundacji Siepomaga.pl dla Klaudii Popiel.

– Kilka lat temu wspieraliśmy, kibicowaliśmy młodej dziewczynie – Oldze, która zachorowała na glejaka mózgu. To była bardzo trudna walka, Olga jest, można powiedzieć, zdrową, niesamowitą, dziewczyną. Okazało się, że jej siostra ma teraz glejaka, historia o tyle tragiczna, że Klaudia urodziła na początku roku dziecko, a rodzina zaczyna kolejny bój, o zdrowie kolejnej osoby w rodzinie – opowiada Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku.

– Klaudia Popiel jest po pierwszej operacji, czeka ją druga, ale jest potrzebna terapia za granicą, która jest bardzo kosztowna. Potrzebujemy zebrać 300 tysięcy złotych, teraz jest około 130 tysięcy – dodaje Dorota Raczkiewicz.

Drużyna szpiku - spływ kajakowy

Nocny spływ kajakowy z Puszczykowa do Poznania Drużyny Szpiku (archiwum)

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, których celem jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej. Jest to grupa ludzi licznie reprezentowana przez mieszkańców naszego regionu. Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” powstała w 2008 roku w Poznaniu i została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku oraz transplantacji szpiku kostnego.

(WZ)

Drużyna szpiku - spływ kajakowy

Drużyna szpiku - spływ kajakowy

Skomentuj