Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | poniedziałek, 4 paź, 2021 | komentarzy 5

Katarzyna Raczyńska zostanie odznaczona Krzyżem Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski

W najbliższy czwartek, 7 października w Pałacu w Rogalinie odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczenia – Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Pani Katarzynie Raczyńskiej, córce Prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Bernarda Raczyńskiego za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania i popularyzowania polskiego dziedzictwa kulturowego.Początek uroczystości planowany jest na godzinę 12. Wówczas w mauzoleum rodziny Raczyńskich w podziemiach kościoła w Rogalinie planowane jest złożenie kwiatów oraz modlitwa przy grobie Edwarda Bernarda hr. Raczyńskiego.

– Następnie ok. 12.45 w północnym skrzydle pałacu córki byłego Prezydenta RP na uchodźstwie Panie Katarzyna Raczyńska i Wiridianna Rey otworzą kameralną wystawę poświęconej zasługom ich rodziców dla polskiej floty wojskowej i cywilnej pt. „Dęby z Rogalina i Polskie morze. Cecylia i Edward Raczyńscy”. Wystawa przygotowana przez Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przy wsparciu Muzeum Narodowego w Poznaniu swą pierwszą odsłonę miała w Gdyni, towarzysząc uroczystości objęcia przez Panią Katarzynę Raczyńską i Panią Wirydiannę Rey honorowego mecenatu nad ORP Błyskawica, okrętu wojennego, którego matką chrzestną była ich matka Cecylia Raczyńska – informuje Aleksandra Sobocińska, rzecznik Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Po tych wydarzeniach, około godziny 13 w Galerii Obrazów przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczy Katarzynę Raczyńską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania i popularyzowania polskiego dziedzictwa kulturowego.

Pałac w Rogalinie - widok od strony ogrodu

Pałac w Rogalinie

Kościół - kaplica w Rogalinie - Parafia św. Marcelina

Kościół –  Parafia św. Marcelina w Rogalinie

Wasze komentarze (5)

 • Gość
  poniedziałek, 4 paź, 2021, 16:32:09 |

  Na uroczystości koniecznie nie może zabraknąć naszego włodarza.

  • Gość
   poniedziałek, 4 paź, 2021, 21:54:21 |

   Największy szacunek Katarzynie ukaże jak się nie pokaże.

 • Mosinianin
  poniedziałek, 4 paź, 2021, 20:16:03 |

  Tego od dekodera i wodociągu w lesie ?

 • Gość
  wtorek, 5 paź, 2021, 13:40:02 |

  Z ciekawości wrzucam Katarzyna Raczyńska w Google – a tam echo, całkowicie nic. Stąd moje pytanie do Redakcji – czy to odznaczenie dla Pani Katarzyny czy rodziny Raczyńskich? Jeśli dla Pani Katarzyny to jaką działalność prowadzi ta Pani, że nic o niej nie wiem? Koniec końców – dlaczego odznaczenia nie daje nasz najlepszy przywódca kraju tuż po Piłsudskim i Kaczyńskim tylko jego przedstawiciel? Pan Andrzej pewnie mocno zajęty jest…

 • Cosinus
  wtorek, 5 paź, 2021, 22:03:08 |

  Widać że radny zmądrzał i wycofał się na z góry upatrzoną pozycję. I tak pewnie wszyscy po kolei gęsiego dołączą do niego w wymyśl zasady ,,żeby było tak jak było”.

Skomentuj