Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | poniedziałek, 16 sie, 2021 | komentarze 2

Kolejne inicjatywy kulturalne reżyserowane przez mieszkańców Mosiny

Zapraszamy na kolejną rozmowę o inicjatywach kulturalnych mieszkańców Mosiny. Swoje pomysły przestawili Ewelina Matyla, Adam Gust i Radosław Trzciński.Wczesną jesienią odbędzie się piknik integracyjny dotyczący historii Osiedla nr 7 Nad Jeziorem, wystawa portretów mieszkańców wykonana metodą mokrego kolodionu oraz Street Art w mosińskim formacie, czyli połączenie muzyki, sportu i sztuki.

– Celem naszego projektu jest integracja ponad pokoleniami, budowanie lokalnej tożsamości , propagowanie idei dbania o swoje otoczenie, wspólne dobro oraz możliwość poznania międzysąsiedzkiego – opisuje swój pomysł Ewelina Matyla, przewodnicząca osiedla nr 7 „Nad jeziorem”. – Naszym celem jest zintegrowanie nowych i obecnych mieszkańców naszego osiedla i zachęcenia do wspólnego kreowania naszej przestrzeni – podkreśla Pani Ewelina. Informacje historyczne pozyskiwane od najstarszych mieszkańców osiedla będą podstawą do utworzenia  księgi oraz gabloty pamiątkowej.

Propozycją Adama Gusta jest natomiast wykonywanie fotografii za pomocą mokrego kolodionu. Ta technika jest jedną z najstarszych metod wykonywania fotografii. Adam Gust tę technikę wykorzystał przy aranżacji jednego ze słupów przy okazji Mediations Biennale w Mosinie. Na kolodionowych szkłach artysta planuje uwiecznić lokalnych artystów, sportowców oraz działaczy społecznych.

Street Art w mosińskim formacie to pomysł Radosława Trzcińskiego. Połączenie muzyki, sportu i sztuki jest wspólną przestrzenią kulturalną, którą współtworzyć mogą pasjonaci z każdej dziedziny. – Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać i usłyszeć młodych, utalentowanych wykonawców. Widzowie wystaw będą mogli zobaczyć pracę wspaniałych lokalnych twórców, których nie da się zobaczyć nigdzie indziej.  Wydarzenie wpłynie pozytywnie na integrację osób mieszkających w okolicy, ponieważ będzie wspólną przestrzenią, łączącą różnych ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach – opowiada Radosław.

Uczestnikami audycji radiowej byli (od lewej) Radosław Trzciński, Adam Gust oraz Ewelina Matyla.

Więcej o pomysłach mieszkańców w rozmowie:

Wasze komentarze (2)

  • Michał Kleiber
    wtorek, 17 sie, 2021, 8:10:12 |

    Elegancko. W gminie jest mnóstwo bardzo ciekawych i operatywnych ludzi, wystarczy pozwolić im działać. Pewnie przyjdzie czas na szerszą kooperację wszystkich grup i wzajemne wsparcie.

  • Płotka
    wtorek, 17 sie, 2021, 9:33:24 |

    Tak , mniej sołtysów i przewodniczących osiedli a więcej grup organizujących czyny społeczne ! Naród z partią partia z Narodem !

Skomentuj