Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 16 mar, 2021 | komentarzy 6

Kradzież w mosińskiej Jadłodzielni. Łupem złodziei padły… podpaski i tampony [Aktualizacja]

W ramach akcji „Mosina na różowo” na terenie miasta pojawiło się 11 punktów z darmowymi środkami higieny menstruacyjnej.

Różowa Skrzyneczka to inicjatywa, której celem jest przeciwdziałanie ubóstwu menstruacyjnemu, czyli trudnościom z dostępem do środków higieny. W ramach akcji w różnych miejscach publicznych pojawiają się skrzynki, w których można znaleźć podpaski czy tampony.

– Ponad 500 tys. osób w naszym kraju nie ma obecnie pieniędzy na podpaski. Przerażające. A co robisz, kiedy nie masz na podpaski? Korzystasz z papieru toaletowego albo starych gazet, t-shirtu, szmaty. To okropne doświadczenie, z którego nadal wiele i wielu z nas nie zdaje sobie sprawy – tłumaczy Adrianna Klimaszewska, jedna z pomysłodawczyń Różowej Skrzyneczki.

Różowa Skrzyneczka wraz z inicjatywą Akcja Menstruacja w miastach w całej Polsce umieszczają więc skrzynki, gdzie w razie potrzeby każdy może znaleźć niezbędne środki higieniczne. Szafki znajdują się np. w urzędach czy szkołach.

Punkty ze środkami higienicznymi pojawiły się także w Mosinie. 11 skrzynek umieszczono m.in. w szkołach czy Jadłodzielni na mosińskim targowisku. To właśnie stamtąd wczoraj ktoś postanowił ukraść jedną ze skrzynek. – Szafka została wyrwana razem ze śrubami mocującymi i zwyczajnie skradziona – mówią wolontariusze Jadłodzielni. – Jest nam ogromnie przykro, że ktoś podjął się próby zlikwidowania jednego z 11 punktów akcji „Mosina na różowo” – ubolewają pomysłodawcy.

– Środki higieniczne uzupełnialiśmy prawie codziennie, skrzynka cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem – mówią nam wolontariusze Jadłodzielni. – Oczywiście montujemy już nową nową szafkę, szybko zgłosiły się do nas osoby, które chcą współfinansować zakup skrzynki – dodają.

Straty spowodowane przez złodziei nie są duże, bo w szafce znajdowały się jedynie niewielkie ilości środków higienicznych. – Jeśli spotkacie się z próbą sprzedaży białej, metalowej szafki, możliwe, że już bez naklejek, prosimy o kontakt z Jadłodzielnią – apelują wolontariusze.

Aktualizacja 16.03, 16:00

Jak informuje Jadłodzielnia na Facebooku, mosińskiej Straży Miejskiej udało się odzyskać skradzioną skrzynkę. – Właśnie otrzymaliśmy świetną informację od Komendanta Jarosława Dobickiego o działaniach podjętych w odpowiedzi na nasze zgłoszenie. Działania te przyniosły znakomity efekt w postaci znalezienia sprawcy i odzyskania szafki. Sprawa została przekazana mosińskiej Policji – przekazują wolontariusze. – Dziękujemy ogromnie Komendantowi i Strażnikom Straż Miejska w Mosinie za szybką i skuteczną akcję – podkreślają.

Miejsce, gdzie znajdowała się skrzynka ze środkami higieny. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Skradziona szafka. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Mieszkaniec
  wtorek, 16 mar, 2021, 11:51:41 |

  Brak słów!!! Jest w tym miejscu kamera na targowisku, może nagrała się osoba ze skrzynką? Pytanie czy w tym dniu kamery były obsługiwane przez kogoś? Podobno komendant straży miejskiej rok temu pozbawił naszą gminę obsługi kamer.

 • Gość
  wtorek, 16 mar, 2021, 13:39:11 |

  Co tam podpaski, nasz mosiński hycel znowu zaszalał. „Hycel nielegalnie strzelał do wilka, potem dusił metalową linką. Szokujące kulisy obławy” – nie kto inny jak Ptasior ;)

 • Gość
  wtorek, 16 mar, 2021, 14:19:11 |

  Słuchaj no „anonim” Zajmij się czymś pożytecznym a nie komentuj poczynań Ptasiora.Panie Ptasior ! Zrób pan coś z dzikami na Rzeczypospolitej Mosińskiej ! Przed domami zryte,dziki robią dziury w siatce ogrodzeniowej !..i nie boją się niczego.

  • Mosinianka
   wtorek, 16 mar, 2021, 18:25:05 |

   Sam sobie panie Szymczak napisałeś ten komentarz?
   Mam nadzieję, że gmina już z tym szemranym typem nie współpracuje.

 • wtorek, 16 mar, 2021, 16:03:43 |

  Aktualizacja 16.03, 16:00

  Jak informuje Jadłodzielnia na Facebooku, mosińskiej Straży Miejskiej udało się odzyskać skradzioną skrzynkę. Szczegóły w artykule.

 • Kolo
  wtorek, 16 mar, 2021, 21:08:22 |

  Hahaaahaaaaa! Dzięki monitoringowi złapali złodzieja? Jak na kamerach ,,pajęczyny wiszą” z powodu braku ich obsługi. Skrzynkę znaleziono prawdopodobnie między sklepami a biedronką.

Skomentuj