Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 8 gru, 2021 | 1 Komentarz

Kwarantanna? Zamknięte przedszkole? I co dalej?

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzone zostają zajęcia zdalne dla szkół podstawowych i średnich. Przedszkola i żłobki pozostają otwarte. Jednak częste kwarantanny związane z kontaktem z osobą chorą powodują nagłe zamknięcia całych placówek lub poszczególnych grup. Co wtedy z opieką nad dzieckiem?
Jeśli rodzic jest ubezpieczony, ma pełne prawo do skorzystania z zasiłku opiekuńczego na dziecko do 8 roku życia, gdy jest chore, objęte kwarantanną lub w wyniku nagłego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły. Ten ostatni punkt jest szczególnie istotny – jeśli dziecko nie chodziło do przedszkola np. w wyniku przeziębienia, i nie zostało objęte kwarantanną jak reszta grupy, wówczas rodzic także otrzyma zasiłek.

Jak czytamy w informatorze ZUS-u, zasiłek opiekuńczy za opiekę nad zdrowym dzieckiem w wieku do 8 przysługuje maksymalnie przez 60 dni w roku kalendarzowym i przysługuje w sytuacji, gdy nie ma innych osób, które są we wspólnym gospodarstwie domowym i mogą zapewnić opiekę dziecku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (Głosujących: 0)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Obiektywny
    piątek, 10 gru, 2021, 17:19:17 |

    Jak to co ? Czas najwyższy zamknąć przedszkolanki.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo