Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Materiały partnera | piątek, 10 wrz, 2021 |

Czy mogę zrobić licencję na drona online?

W obecnych czasach drony są rzeczą bardzo popularną, więc rośnie zainteresowanie licencjami. Licencja na drona jest dokumentem upoważniającym do latania większymi dronami a także do wykorzystania ich w celach zarobkowych.

Naturalnym jest, że na obecnym poziomie cyfryzacji licencja na drony online jest rzeczą osiągalną. Kosztów w jej przypadku nie da się oczywiście uniknąć i co równie istotne to prawo UE precyzuje które typy licencji na drona można zrobić online. Istotnym jest też to, że w poszczególnych krajach członkowskich tego typu prawa mogą wyglądać inaczej – zgadzają się z ogólnym zarysem, ale w pewnych detalach mogą być ostrzejsze.

Czy wygoda jest istotna?

Licencja na drona online to rzecz jasna wygoda. Do wykładu przystępujemy we własnym domu i korzystamy mikrofonu oraz kamery internetowej. Obecnie tego typu wbudowane dodatki mają laptopy biznesowe, sprzęty takie jak tablet, czy też smartfon, można więc korzystać z różnego typu urządzeń i nie trzeba cały czas siedzieć przed komputerem. Po przejściu wykładów przychodzi czas na ćwiczenia z instruktorem, które stanowią przygotowanie praktyczne do poruszania się dronem. Aspekt ten także precyzuje prawo UE – godziny rzeczywistych ćwiczeń nie mogą się odbyć jedynie na papierze, bo to złamanie prawa i dlatego te typy kursów muszą się odbywać w bezpośrednim kontakcie z instruktorami.

W czasach obecnych za pomocą kamery internetowej i mikrofonu można nauczyć wielu ważnych spraw tych, którzy chcą zrobić licencję na drona online. Szczególnie dotyczy to nauki podstaw – na przykład tego, że nie należy latać nad lotniskiem lokalnym lub międzynarodowym, bo tak można wywołać katastrofę lub spory paraliż w pracy danego lotniska, a to grozi sporymi konsekwencjami prawnymi. Online da się też nauczyć tego, że filmowanie na terenie parku krajobrazowego to opcja powiązana z odpowiednim zezwoleniem.

Inne wiele mówiące wzmianki.

Taki kurs nie może jednak odbywać się całkowicie online, ponieważ nie da się przeprowadzić w ten sposób ćwiczeń praktycznych. Przy dobrze wybranym szkoleniu nauczyć się można nie tylko jak programować drona, ale też poprawnie zareagować gdy porywy wiatru są zbyt silne, a daną maszynę niestety za mocno znosi z kursu. Właśnie w tego typu sytuacjach doświadczony operator powinien umieć wylądować w bezpieczny sposób.

Dron nad jeziorem

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)
Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo