Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 4 lis, 2021 |

Listopadowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej!

W punktach sprzedaży, na terenie gminy Mosina i Puszczykowa, pojawiło się nowe, listopadowe wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej. W najnowszym numerze opisujemy niezwykle istotną sprawę ujęcia wody Mosina – Krajkowo i postępującej urbanizacji w tym ważnym dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej miejscu. Nie brakuje też innych, interesujących tematów, takich jak początek mosińskiej Alei Gwiazd z Andrzejem Kasprzykiem w roli głównej. Piszemy również o wydarzeniach, inwestycjach i problemach jakie mają miejsce w naszym regionie. Zapraszamy do lektury!

“Tylko dajcie mu czas, dajcie czasowi czas. Pozwólcie czarnym potoczyć się chmurom; po was, przez was i między ustami. I oto dzień przychodzi, nowy dzień, one już daleko, daleko za górami! Tylko dajcie mu czas, dajcie czasowi czas, bo bardzo, bardzo, bardzo szkoda byłoby nas!” (E. Stachura)

Słowo od redakcji

Zauważam ostatnio nieustanne przyspieszenie, pęd, brak czasu. Wieczne spoglądanie na zegarek, mnóstwo spraw do załatwienia, coraz więcej obowiązków, w efekcie – ciągłe zmęczenie i wewnętrzny chaos. Mam wrażenie, że ludzie wokół mnie i ja sama tworzymy coraz szybciej poruszającą się kulę, pędzącą w dół, której nie umiemy zatrzymać. W wyobraźni widzę, jak ta kula rozbija się w końcu o skały, co jest jedynym ratunkiem, bo nic innego nie jest w stanie jej zatrzymać. Niezbyt to optymistyczna wizja, dlatego – by zmienić obraz w mojej wyobraźni – chcę dziś napisać o spokoju.

Zatrzymaj się i żyj – takie hasło przyświecało kiedyś kampanii reklamowej dotyczącej bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i zmniejszenia liczby wypadków. Dla mnie dziś nabiera nowego znaczenia. Zatrzymaj się. Weź głęboki oddech, otwórz oczy, spójrz wokół siebie. Miej czas. Żyj.

Miej czas dla innych. Jak Marcin, który wyruszył jednym z najdłuższych, a zarazem najdzikszym szlakiem w Polsce, by wspomóc zbiórkę pieniędzy na terapię genową dla chorej na SMA Marysi. Mało tego – swoje doświadczenia opisał, serwując nam przepiękną, wirtualną wyprawę.

Miej czas na wspomnienia. Tych związanych z Zygmuntem Pniewskim było już mnóstwo, a wciąż dochodzą kolejne. Mini biografia tego niezwykłego człowieka ukazała się w ostatnim wydaniu “Kroniki Wielkopolski” – my publikujemy jej zapowiedź i zachęcamy do lektury!

Miej czas na rozwijanie pasji. Jak liderka dymaczewskiej ArtZagrody i jej współpracownicy, którzy prowadzą twórcze warsztaty dla różnych grup osób (jakich? przeczytajcie), zarażając kreatywnością i wspierając innych w rozwoju ich zainteresowań.

Miej czas na zachwyt. A ten niewątpliwie pojawi się on, kiedy wspomnimy osobę Andrzeja Kasprzyka i jego działalność. Zachęcam do przeczytania o początku mosińskiej Alei Gwiazd, a przy okazji dodam, że moja sympatia, szacunek i wzruszenie, kiedy myślę o Andrzeju lub kiedy go spotykam, nie ustają.

Miej czas. Życie potoczy się niezależnie od tego, czy będziesz pędzić, czy się zatrzymasz. Chodzi o to, żebyś nie pozwolił mu przemijać obok Ciebie, w pośpiechu nie zauważając jego piękna, ale stanął i się nim zachwycił. A jest czym. I warto! Zatrzymaj się zatem, usiądź wygodnie w fotelu lub na ulubionej kanapie, zaparz sobie herbatę z malinowym sokiem albo kawę z rozgrzewającym imbirem i oddaj się lekturze najnowszego wydania gazety. Życzę Ci dobrego czasu!

W imieniu zespołu redakcyjnego – Marta Mrowińska

GMP - wydanie Listopad 2021

GMP Listopad 2021

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj