Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | czwartek, 20 maj, 2021 | komentarzy 6

Mieszkańcy skarżą się na bałagan w centrum Mosiny

Wraz z luzowaniem obostrzeń, problemem w centrum miasta stały się przepełnione kosze oraz rozrzucone wokół nich śmieci. Sytuacja jest dostrzegana przez mieszkańców szczególnie w weekendy, kiedy odpady odbierane są dopiero około południa.

Jedna z Mosinianek pracująca przy placu 20 października zwraca uwagę, że problem śmieci w centrum był od zawsze. Obecnie jednak, przez zaniedbania firmy odpowiedzialnej za porządkowanie miasta i pozostawianie odpadów, które nie były wrzucone do koszy lub z nich wypadły, centrum Mosiny wygląda nieestetycznie – Po weekendzie śmieci były zbierane o wczesnych godzinach porannych, a teraz w późniejszych porach dnia oraz po „łebkach”. Siadając na rynku przy kawie mamy panoramę śmieci, widok okropny – ocenia Pani Marzena.

W sprawie śmieci w centrum miasta, interweniował już kilkukrotnie radny Arkadiusz Cebulski. – Problem ze śmieciami jest odwieczny, chociaż takiej sytuacji, jak jest w tej chwili, nie było nigdy. Gdyby kosze były opróżniane regularnie na przykład w sobotę, to w niedzielę nie byłoby tak wiele śmieci – przekonuje radny Cebulski i proponuje, by władze Mosiny wyznaczyły osobę, która dbałaby o porządek w centrum miasta.

O to, jak gmina chce poprawić sytuację w okolicach Placu 20 Października zapytaliśmy urzędników, czekamy na odpowiedź.

Przepełniony kosz na Placu 20 Października. Fot. Czytelnik

Wasze komentarze (6)

 • Gość
  czwartek, 20 maj, 2021, 21:39:10 |

  Kto jest odpowiedzialny za tę okolicę – czyżby radny Tomczak? I wszystko jasne… ważne, że wokół sklepiku ma czysto…

 • Gość
  piątek, 21 maj, 2021, 12:19:15 |

  Śmieciami z koszy zajmuje się jakaś prywatna firma zewnętrzna (nie ZUK).Obserwowałem jak opróżniali kosze.Opróżnił tylko kosz,butelki i papiery obok kosza pozostawił nietknięte !! I wszystko bez żadnej segregacji jest zgniatane razem !! Dlatego jest taki syf ! DO KIEROWNIKA targowiska-czy mógłby Pań w końcu przypilnować handlujących butami i ciuchami by przestali w końcu smiecić ?Nie posprzątają po sobie..drugi raz nie wpuścić na targowisko.Cały ten syf i bajzel ląduje w kanale (płotek jest za niski).

 • Mieszkaniec
  piątek, 21 maj, 2021, 20:16:06 |

  Takimi sprawami jak porządek w gminie zajmuje się również straż miejska! Jak widać nie w naszej gminie. Zajmują się pilnowaniem drzwi w urzędzie, gdzie są tak naprawdę zbędni ( z polecenia burmistrza ). Robią asystę straży pożarnej i policji przy zdarzeniach drogowych gdzie widać tylko samochód SM i bezradnych strażników siedzących w aucie. Na stronie SM komendant wkleja zdjęcia robione przez strażników z byle interwencji ( z polecenia komendanta) , żeby mieszkańcy widzieli jak niby ,,ciężko pracują” i są potrzebni w naszej gminie. W około całej Mosiny od dawna jest problem z porzuconymi śmieciami a już teraz nawet w centrum miasta. Pokazuje to że władze gminy są bezradne. Najważniejsze że nadchodzi ,,dzień urzędnika” gdzie każdy zatrudniony w urzędzie, zuku, straży miejskiej dostanie sowitą nagrodę pieniężną, a my mieszkańcy będziemy za to płacić i patrzeć na zalegające śmieci w centrum miasta.

 • Płotka
  piątek, 21 maj, 2021, 20:28:33 |

  @Mieszkaniec – Mosina nie ma po prostu gospodarza. Cała ta nasza władza to białe kołnierzyki mające mizerne umiejętności w zarządzaniu. Nam potrzeba burmistrza z jajami, prawdziwymi jajami !!!
  Straż Miejska jest natomiast mało asertywna!

 • Gość
  piątek, 21 maj, 2021, 20:45:20 |

  Straż miejska w Mosinie zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów sąsiedzkich, gdzie sąsiad sąsiada pod….e To jakiś absurd! I my mieszkańcy płacimy na utrzymanie tych ludzi. Marnotrawstwo pieniędzy!!! Tym czasem na rynku Mosińskim dziadostwo!!!

 • Piotr
  sobota, 22 maj, 2021, 19:49:27 |

  SM niech się zajmie wreszcie NOTORYCZNIE parkującymi autami na pasie wyłączonym z ruchu tuż przy ratuszu skutecznie ograniczając widok na ruchliwe przejście dla pieszych. W sytuacji, gdy wokół nie brakuje miejsc, kierowcy dupowozów parkują samochody nie dość, że w miejscu niedozwolonym, to jeszcze stwarzają realne zagrożenie dla pieszych. I to w centrum miasta! Może urząd postawi tam jakieś klomby betonowe, żeby wreszcie siłą (niestety) nauczyć kultury chamów?

Skomentuj