T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 7 gru, 2021 |

Mikołajki w Puszczykowie i Mosinie

Mikołajki to przedsmak Bożego Narodzenia. Zwyczajowo obchodzi się je 6 grudnia dla uczczenia, w katolicyzmie i prawosławiu, świętego Mikołaja z Mirry. Obecnie mikołajki są wspomnieniem dowolnym i kojarzą się drobnymi upominkami zostawianymi w butach i skarpetach.

W niedzielę, 5 grudnia na puszczykowskim i mosińskim rynku nie zabrakło mikołajkowych atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Od godziny 14 w Puszczykowie można było podziwiać akrobatyczno-cyrkowy spektakl oraz śpiewać świąteczne piosenki. Momentem kulminacyjnym było rozświetlenie choinki. Całość uświetnił dziecięcy występ oraz kiermasz, na którym pojawiły się takie produkty jak ręcznie wykonane ozdoby, świece, torby, miody czy kosmetyki. Swoje świąteczne wyroby oferowały Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Puszczykowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie oraz lokalne organizacje i osoby prywatne.

Mikołajkowy kiermasz na rynku w Puszczykowie.

Sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób.

Świece i miody.

Dzieci czerpały frajdę z zabawy na śniegu.

W tym samym czasie tłoczno zrobiło się także na rynku w Mosinie. Były warsztaty plastyczne dla dzieci, Chatka Mikołaja i skrzynka na listy dzieci, wspólne tańce na rozgrzewkę, fotobudka w Kiwi School (dostępna codziennie, aż do świąt!) oraz liczne stragany, w tym charytatywny mosińskiego Stowarzyszenia Sami Swoi Niepełnosprawni. Najpierw pojawiła się cudownie śpiewająca Śnieżynka, aż wreszcie przyjechał święty Mikołaj na… rowerze, w asyście DRooM’a! Kulminacją popołudnia było odpalenie choinki przez burmistrza, Przemysława Mielocha.

Święty Mikołaj, Elf i Śnieżynka na scenie

Święty Mikołaj, Elf i Śnieżynka na scenie

Wjazd świętego Mikołaja na rowerze

Wjazd świętego Mikołaja na rowerze

Tańce na rozgrzewkę

Tańce na rozgrzewkę

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj