Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Weronika Zwierzchowska | niedziela, 28 lut, 2021 | komentarze 3

Młodzież troszczy się o naszą przyszłość

Każdy mieszkaniec chciałby w swoim otoczeniu mieć porządek, czysty las i miejsca do rekreacji oraz świeże powietrze. Niestety, smog i dzikie wysypiska śmieci, to nasza codzienność. Promyk nadziei i motywację do przeciwdziałania niszczeniu środowiska niesie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny działający na terenie Mosiny i Puszczykowa.

Wielkie śmieci przemieszczające się na dwóch nogach, nie powinny nikogo szokować, a skłaniać do myślenia nad zanieczyszczeniem środowiska i ilością wytwarzanych odpadów, które produkuje każde gospodarstwo domowe. Młodzi działacze, w sobotę 27 lutego, spacerowali ulicami Mosiny i Puszczykowa przebrani w stroje wykonane z plastikowych odpadów. – Pokazywaliśmy ludziom, że nie chcemy plastiku, który szkodzi człowiekowi, zwierzętom i przyrodzie. Naszym celem było nakłanianie mieszkańców do tego, żeby zrezygnowali z używania jednorazowego plastiku oraz zwrócenie uwagi na jego nadprodukcję – mówi Franciszek Niemczewski, działacz MSK –Mosina-Puszczykowo.

Opakowania i przedmioty plastikowe, które są wielorazowego użytku nie szkodzą środowisku tak bardzo, jak jednorazowa siatka foliowa, która rozkłada się około 400 lat, a butelka PET od 100 do aż 1000 lat. Oznacza to, że wyprodukowany do tej pory plastik cały czas jest w przyrodzie – Tego plastiku wytwarza się coraz więcej, dlatego powinniśmy z niego zrezygnować i wykorzystywać to, co już mamy w naszych domach – zwraca uwagę Franciszek.

Podejście ludzi do problemów klimatycznych zmienia się w ostatnim czasie. Mieszkańcy zwracają uwagę na problemy swojej okolicy, takie jak smog i zanieczyszczenia lasów, a często to właśnie dzieci edukują swoich rodziców i dziadków w kwestiach ochrony środowiska. – Działania przez nas prowadzone spotykają się z pozytywnym odbiorem, a mieszkańcy Mosiny i Puszczykowa są chętni do zmiany swoich nawyków – opowiada Franciszek. Młodzież ze Strajku Klimatycznego angażuje się w sprzątanie lasów i terenów zielonych w Mosinie i Puszczykowie, bo jak podkreślają, drobnymi czynnościami na rzecz środowiska chcą przybliżyć mieszkańcom środki przeciwdziałania katastrofie klimatycznej.

Najprostszym krokiem, który można wykonać dla Ziemi, jest zrezygnowanie z jednorazowych siatek podczas robienia zakupów, a wykorzystywanie bawełnianych bądź lnianych toreb.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - Mosina 27 luty 2021

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny fot. MSK- Mosina-Puszczykowo

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 7)

Wasze komentarze (3)

 • Kvartz
  niedziela, 28 lut, 2021, 19:34:46 |

  Brawo Młodzi!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +11 (Głosujących: 13)
 • Mada
  niedziela, 28 lut, 2021, 19:54:35 |

  Super inicjatywa. Miejmy nadzieję, że Ci młodzi ludzie nie jednej osobie przemówili do rozumu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +10 (Głosujących: 12)
 • kajka
  niedziela, 28 lut, 2021, 20:16:27 |

  Brawo młodzież!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +8 (Głosujących: 10)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo