Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | czwartek, 1 lip, 2021 |

Mosinę czeka kulturalne lato: „Mieszkańcy chcą kultury w kontakcie z naturą”

Mosiński Ośrodek Kultury organizuje inicjatywę „Twoja i moja kultura”, w ramach której w całej gminie odbywać się będą wydarzenia, których reżyserami są sami mieszkańcy.

Do udziału zgłosiło się dziesięcioro mieszkańców i grup nieformalnych, które chcą na terenie Gminy Mosina wcielić w życie swoje inicjatywy kulturalne. MOK wybrał siedem projektów, z których pierwsze ruszą już w połowie sierpnia. Wyłonienie pomysłów, które zaistnieją w przestrzeni publicznej, poprzedzone było badaniem, jakie ośrodek kultury przeprowadził wśród mieszkańców. Jak mówi nam dyrektor MOK – Marek Dudek, badanie pokazało, że mieszkańcy Mosiny potrzebują wydarzeń kulturalnych, które odbywać się będą w bliskim kontakcie z naturą.

– Nasza gmina ma wiele terenów zielonych, charakteryzujących się bardzo bliskim kontaktem z naturą, to miejsca, gdzie mieszkańcy bardzo chętnie przebywają w formach rekreacyjnych – mówi Marek Dudek – Mieszkańcy zwracają uwagę, by naszą ofertę tak przygotowywać, by można było z niej korzystać w czasie rekreacji – zaznacza dyrektor MOK.

Więcej w rozmowie z Markiem Dudkiem:

MOK (Miejski Ośrodek Kultury w Mosinie) - logo na budynku

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 4)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Audycja radiowa, Audycje, Blog, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo