Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 1 lip, 2021 |

Mosinę czeka kulturalne lato: „Mieszkańcy chcą kultury w kontakcie z naturą”

Mosiński Ośrodek Kultury organizuje inicjatywę „Twoja i moja kultura”, w ramach której w całej gminie odbywać się będą wydarzenia, których reżyserami są sami mieszkańcy.

Do udziału zgłosiło się dziesięcioro mieszkańców i grup nieformalnych, które chcą na terenie Gminy Mosina wcielić w życie swoje inicjatywy kulturalne. MOK wybrał siedem projektów, z których pierwsze ruszą już w połowie sierpnia. Wyłonienie pomysłów, które zaistnieją w przestrzeni publicznej, poprzedzone było badaniem, jakie ośrodek kultury przeprowadził wśród mieszkańców. Jak mówi nam dyrektor MOK – Marek Dudek, badanie pokazało, że mieszkańcy Mosiny potrzebują wydarzeń kulturalnych, które odbywać się będą w bliskim kontakcie z naturą.

– Nasza gmina ma wiele terenów zielonych, charakteryzujących się bardzo bliskim kontaktem z naturą, to miejsca, gdzie mieszkańcy bardzo chętnie przebywają w formach rekreacyjnych – mówi Marek Dudek – Mieszkańcy zwracają uwagę, by naszą ofertę tak przygotowywać, by można było z niej korzystać w czasie rekreacji – zaznacza dyrektor MOK.

Więcej w rozmowie z Markiem Dudkiem:

MOK (Miejski Ośrodek Kultury w Mosinie) - logo na budynku

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Audycja radiowa, Audycje, Blog, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj