Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | piątek, 24 wrz, 2021 |

Mosiński „Zielony Przylądek” zaprasza do wspólnego działania

Kiedyś przy zbiegu ulic Chełmońskiego i Malczewskiego w Mosinie znajdowały się jedynie śmieci. W sierpniu mieszkańcy osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” postanowili zmienić wygląd tego miejsca i powstał „Zielony Przylądek”.

Więcej o staraniach mieszkańców do utworzenia parku i oficjalnym otwarciu można przeczytać w sierpniowym artykule. Teraz Stowarzyszenie 4activelife i Zarząd Osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” zachęcają do współpracy. 25 września na „Zielonym Przylądku” planowane są dwa wydarzenia. Pomysłodawcy parku zapraszają do budowania siedzisk z palet i sadzenia zieleni. Jak podkreślają – każda para rąk i mądra głowa się przydadzą – do tego gwarantują dobrą zabawę. Dla wszystkich przewidziane jest coś smacznego, napoje oraz owoce. Dla najmłodszych zapewnione będą atrakcje, żeby rodzice mogli w tym czasie zająć się wyrywaniem chwastów, sadzeniem bylin czy malowaniem palet.

O godzinie 17 zaplanowany jest wernisaż, który jest efektem projektu realizowanego w ramach konkursu Mosińskiego Ośrodka Kultury – Moja i Twoja kultura. Wystawa „Poznajmy się, to ja patron Twojej ulicy” przedstawia patronów ulic osiedlowych – wielkie artystki i artystów polskich. Projekt przybliża sylwetki postaci oraz odpowiada na pytania, dlaczego kobiety musiały przebierać się za mężczyzn i czy bliźniacy mogą mieć inny rok w datach urodzenia.

Skomentuj