Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Weronika Zwierzchowska | piątek, 24 wrz, 2021 |

Mosiński „Zielony Przylądek” zaprasza do wspólnego działania

Kiedyś przy zbiegu ulic Chełmońskiego i Malczewskiego w Mosinie znajdowały się jedynie śmieci. W sierpniu mieszkańcy osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” postanowili zmienić wygląd tego miejsca i powstał „Zielony Przylądek”.

Więcej o staraniach mieszkańców do utworzenia parku i oficjalnym otwarciu można przeczytać w sierpniowym artykule. Teraz Stowarzyszenie 4activelife i Zarząd Osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” zachęcają do współpracy. 25 września na „Zielonym Przylądku” planowane są dwa wydarzenia. Pomysłodawcy parku zapraszają do budowania siedzisk z palet i sadzenia zieleni. Jak podkreślają – każda para rąk i mądra głowa się przydadzą – do tego gwarantują dobrą zabawę. Dla wszystkich przewidziane jest coś smacznego, napoje oraz owoce. Dla najmłodszych zapewnione będą atrakcje, żeby rodzice mogli w tym czasie zająć się wyrywaniem chwastów, sadzeniem bylin czy malowaniem palet.

O godzinie 17 zaplanowany jest wernisaż, który jest efektem projektu realizowanego w ramach konkursu Mosińskiego Ośrodka Kultury – Moja i Twoja kultura. Wystawa „Poznajmy się, to ja patron Twojej ulicy” przedstawia patronów ulic osiedlowych – wielkie artystki i artystów polskich. Projekt przybliża sylwetki postaci oraz odpowiada na pytania, dlaczego kobiety musiały przebierać się za mężczyzn i czy bliźniacy mogą mieć inny rok w datach urodzenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.7/10 (Głosujących: 7)
Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo