Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Weronika Zwierzchowska | wtorek, 28 wrz, 2021 | komentarze 2

Na co dzień gasi pożary, a po służbie wygrywa amatorskie wyścigi kolarskie

Gościem audycji jest Adam Adamkiewicz, zwycięzca tegorocznego Tour de Pologne dla Amatorów. Pan Adam służy w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 9 w Mosinie PSP. Wyścig, w którym wziął udział jest rozgrywany od 2010 roku i towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. Z roku na rok przybywa zawodników na starcie, a zawodnicy – amatorzy rywalizują na fragmencie trasy dla profesjonalistów.

– Kolarstwo jest moim sposobem na życie, moją pasją, czymś  co robię od dziecka i żyję po prostu rowerem – opowiada Pan Adam.

Rozmówca zachęca do uprawiania kolarstwa, bo jak twierdzi, wystarczy do tego posiadać rower. Podkreśla, że ważne jest bezpieczeństwo rowerzystów o które powinni zadbać sami poprzez dobre oświetlenie oraz jaskrawy strój, żeby być widocznym dla kierowców nawet w dzień.

Adam Adamkiewicz, kolarz – amator.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  wtorek, 28 wrz, 2021, 21:37:51 |

  Brawo :-) Podziwiam !

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +7 (Głosujących: 7)
 • Pozdrower
  poniedziałek, 4 paź, 2021, 19:31:01 |

  Brawo! Wspaniały sukces. Sam też mialem okazję startować w TDPA trzy lata temu. Szkoda tylko że nasza gmina jest tak wrogo nastawiona do rowerzystów. Widać to po niektórych komentarzach na GMP. A Panu Adamowi życzę następnych sukcesów! Raz jeszcze gratuluję.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +3 (Głosujących: 3)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo