Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | wtorek, 28 wrz, 2021 | komentarze 2

Na co dzień gasi pożary, a po służbie wygrywa amatorskie wyścigi kolarskie

Gościem audycji jest Adam Adamkiewicz, zwycięzca tegorocznego Tour de Pologne dla Amatorów. Pan Adam służy w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 9 w Mosinie PSP. Wyścig, w którym wziął udział jest rozgrywany od 2010 roku i towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. Z roku na rok przybywa zawodników na starcie, a zawodnicy – amatorzy rywalizują na fragmencie trasy dla profesjonalistów.

– Kolarstwo jest moim sposobem na życie, moją pasją, czymś  co robię od dziecka i żyję po prostu rowerem – opowiada Pan Adam.

Rozmówca zachęca do uprawiania kolarstwa, bo jak twierdzi, wystarczy do tego posiadać rower. Podkreśla, że ważne jest bezpieczeństwo rowerzystów o które powinni zadbać sami poprzez dobre oświetlenie oraz jaskrawy strój, żeby być widocznym dla kierowców nawet w dzień.

Adam Adamkiewicz, kolarz – amator.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności, Audycja radiowa, Audycje, Blog

Tagi:

Wasze komentarze (2)

  • Gość
    wtorek, 28 wrz, 2021, 21:37:51 |

    Brawo :-) Podziwiam !

  • Pozdrower
    poniedziałek, 4 paź, 2021, 19:31:01 |

    Brawo! Wspaniały sukces. Sam też mialem okazję startować w TDPA trzy lata temu. Szkoda tylko że nasza gmina jest tak wrogo nastawiona do rowerzystów. Widać to po niektórych komentarzach na GMP. A Panu Adamowi życzę następnych sukcesów! Raz jeszcze gratuluję.

Skomentuj