Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Materiały partnera | poniedziałek, 15 lt., 2021 |

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym?

Nie wszyscy decydują się na kupowanie nowych mieszkań prosto od dewelopera. Wiele osób wybiera tańsze lokale z rynku wtórnego. Podczas zakupu takich nieruchomości należy jednak zwrócić uwagę na kilka czynników. Czym kierować się w trakcie wybierania konkretnego mieszkania z rynku wtórnego? Na co trzeba szczególnie uważać?

Parametry nieruchomości

Przed wyborem konkretnego mieszkania z rynku wtórnego należy zapoznać się z jego parametrami. Dla wielu osób ogromne znaczenie ma metraż, piętro, rozmieszczenie konkretnych pokoi, widok z okna, sąsiedztwo czy okolica wokół budynku. Jeśli nie ogranicza Cię budżet, powinieneś zwrócić uwagę na wymienione cechy. Niezwykle istotne jest wybieranie mieszkań w dobrej okolicy, gdzie nie dochodzi do wielu włamań czy innych niebezpiecznych zdarzeń. Często lepiej dopłacić do nieruchomości znajdującej się na spokojnym osiedlu, niż postawić na tańszy lokal w podejrzanej dzielnicy.

Ważny jest także stan prawny nieruchomości. Warto sprawdzić, czy lokal ma założoną Księgę Wieczystą i jak wygląda kwestia własności samej działki. Istotne są także ewentualne długi osoby sprzedającej. Jeśli zalega ona z płaceniem za media, może okazać się, że nabywca będzie dostawać listy i wezwania, które go nie dotyczą. Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana w sytuacji, gdy w danym lokalu jest zarejestrowana działalność gospodarcza. Wówczas należy wyrejestrować ją w odpowiednim terminie.

Więcej o kwestiach związanych z wyborem mieszkania z rynku wtórnego przeczytasz tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-mieszkania-na-rynku-wtornym

Ubezpieczenie mieszkania

Nieruchomość powinna być także ubezpieczona. Zazwyczaj sprzedawca ma wykupioną polisę, dlatego w momencie zmiany właściciela mieszkania konieczne jest jej przeniesienie lub rozwiązanie. Wybór jednej z tych opcji zależy od danego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz indywidualnych ustaleń pomiędzy stronami. Jeśli polisa zostanie przeniesiona, może ona obowiązywać przez pozostały czas trwania umowy. Natomiast w sytuacji, gdy sprzedawca zdecyduje się na jej rozwiązanie, otrzyma on zwrot niewykorzystanej składki, a Ty będziesz musiał znaleźć ubezpieczenie na własną rękę.

Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego wybranie odpowiedniej oferty dla wielu osób stanowi problem. Z tego powodu dobrą praktyką jest korzystanie z porównywarek internetowych, takich jak www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Dzięki nim można błyskawicznie zestawić dostępne oferty wraz z ich zakresem i cenami. Jest to bardzo prosty sposób na znalezienie najlepszej polisy, która uchroni Cię przed koniecznością pokrycia ewentualnych szkód z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe, jednak warto zdecydować się na ten krok zaraz po zakupie mieszkania. Pozwala ono bowiem na poradzenie sobie ze skutkami potencjalnych zdarzeń losowych, które mogłyby znacznie nadwyrężyć Twój portfel. W razie ich wystąpienia wystarczy złożyć wniosek o przyznanie odszkodowania.

Apartment - kuchnia z salonem

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj