nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Redakcja GMP | wtorek, 10 sie, 2021 |

Na targowisku w Mosinie można przebadać się za darmo

Do Mosiny przyjechał charakterystyczny, kanciasty ambulans Fundacji Akceptacja.

We wtorek od godz. 13:00 na targowisku mieszkańcy mogą bezpłatnie się przebadać.

– Badamy ciśnienie, puls, a także saturację w związku z sytuacją pandemiczną. Możemy zrobić także EKG, zbadać poziom glukozy i przeprowadzamy krótki wywiad – wymienia Anna Maria Szymkowiak, ratowniczka medyczna i prezeska Fundacji Akceptacja. – Jest to profilaktyka chorób krążenia, czyli wszystkich związanych z nieprawidłowością pracy serca czy żył, bo możemy także zmierzyć cholesterol i sprawdzić, czy coś się nie dzieje, jeśli chodzi o zaburzenia miażdżycowe. Ta profilaktyka jest o tyle istotna, bo choroby układu sercowo-naczyniowego są cały czas przyczyną blisko 50% zgonów w Polsce – tłumaczy ratowniczka.

Bezpłatne badania wykonywane przez Fundację Akceptacja są skierowane do osób, które na co dzień mogą mieć kłopoty z dotarciem do lekarza. – Główną grupą odbiorców są osoby w jakiś sposób wykluczone, np. osoby w kryzysie bezdomności, bez ubezpieczenia czy mające trudności językowe, prawne lub po prostu nie wiedzą, jak trafić na takie badania – tłumaczy Anna Maria Szymkowiak.

To jednak nie wyklucza skorzystania z badań przez pozostałych mieszkańców. – Ostatnie takie badania miałem może z 5-6 lat temu – przyznaje jeden z mieszkańców, który przyszedł na targowisko. – Dziewczyna mnie zachęciła, by skorzystać, jeśli są bezpłatne i łatwo dostępne – dodaje.

Z badań można skorzystać do godz. 16:00.

Ambulans Fundacji Akceptacja na mosińskim targowisku.

Ambulans Fundacji Akceptacja na mosińskim targowisku.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj