Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 5 lip, 2021 | 1 Komentarz

Niestabilny komin. Czy stwarza zagrożenie? [wideo]

Otrzymaliśmy materiał wideo od naszego Czytelnika, na którym widać kiwający się komin ciepłowni przy ulicy Sowinieckiej w Mosinie. Jak informuje, nagranie zostało zrobione w piątek, około godziny 20:00, przy słabym wietrze. Zapytaliśmy magistrat czy komin stwarza realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Publikujemy odpowiedź.

– Urząd Miejski w Mosinie zwrócił się do Spółdzielni Mieszkaniowej w Luboniu – właściciela obiektu widocznego na materiale filmowym, o podjęcie natychmiastowych działań w celu wyjaśnienia przedstawionej sytuacji niestabilności metalowego komina zlokalizowanego przy kotłowni na osiedlu w Mosinie przy ul. Sowinieckiej, a także o udzielenie odpowiedzi, czy przedstawiona na filmie sytuacja stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców – informuje Joanna Nowaczyk z Urzędu Miejskiego w Mosinie..

– Zgłoszenie dokonane zostało drogą telefoniczną i mailową wraz z przesłaniem materiału filmowego. Kierownik działu technicznego Spółdzielni Mieszkaniowej w Luboniu poinformował pracownika Urzędu Miejskiego w Mosinie, iż w ramach natychmiast podjętych działań wyjaśniających w tej sprawie, zostały już wykonane wstępne oględziny obiektu przez pracownika przedsiębiorstwa, który nie stwierdził żadnego zagrożenia bezpieczeństwa. Kierownik działu technicznego Spółdzielni Mieszkaniowej w Luboniu zapewnił także, że jutro zostanie przeprowadzone specjalistyczne badanie obiektu kamerą wizyjną, zlecone przez spółdzielnię dla potwierdzenia oceny stabilności komina dokonanej podczas dzisiejszych oględzin – dodaje Joanna Nowaczyk.

11 lat temu, a dokładnie 1 marca 2010 roku, na terenie Osiedla przy ulicy Sowinieckiej miała już miejsce katastrofa budowlana, kiedy to doszło do złamania komina (patrz zdjęcie poniżej). Miejmy nadzieję, że podobna sytuacja już się nie powtórzy.

Zawalony komin w Mosinie (1.03.2010 r.), zdjęcie nadesłane przez Czytelnika GMP

Zawalony komin w Mosinie (1.03.2010 r.); zdjęcie nadesłane przez Czytelnika GMP

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Obiektywny
    wtorek, 6 lip, 2021, 20:49:53 |

    Lepszy niestabilny komin, niż stabilny Mieloch.

Skomentuj