Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 25 paź, 2021 | 1 Komentarz

Obława na uzbrojonych przestępców, którzy wysadzili bankomat w Mosinie

Czterech uzbrojonych i niebezpiecznych przestępców ukryło się w lesie. Chwilę wcześniej wysadzili bankomat w Mosinie. Przestępcy uciekli trasą S11 w kierunku Kórnika, na której spowodowali kolizję z innym pojazdem, a następnie zbiegli do lasu w miejscowości Borówiec. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Pościg przez las za uzbrojonym przestępcą

„Pościgówka” to zorganizowane działania pościgowe za uzbrojonym przestępcą na terenach leśnych. W takich ćwiczeniach uczestniczyli poznańscy policjanci z Oddziału Prewencji Policji wraz z nieetatowymi Pododdziałami Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

20 października br. na terenie miasta Poznania przemieszczały się kolumny policyjnych radiowozów, które jechały w okolicę Borówca. Scenariusz szkolenia zakładał, że tam miało zbiec czterech uzbrojonych i niebezpiecznych przestępców, którzy ukryli się w lesie. Okazało się, że chwilę wcześniej ci mężczyźni wysadzili bankomat w Mosinie. W wyniku tego zdarzenia ranny został pracownik ochrony. Ponadto sprawcy dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi o nieznanej wartości. Z ustaleń policjantów oraz relacji świadków tego zdarzenia wynikało, iż uzbrojeni przestępcy uciekli trasą S11 w kierunku Kórnika, na której spowodowali kolizję z innym pojazdem, a następnie zbiegli do lasu w miejscowości Borówiec. Celem mundurowych było ustalenie i zatrzymanie przestępców.

W związku z tym został ogłoszony alarm dla policjantów, którzy zostali skierowani do miejscowości Borówiec. Na miejscu ćwiczeniami dowodził mł. insp. Marcin Fornalik. W takcie tych szkoleń funkcjonariusze mogli doskonalić swoje umiejętności poruszania się po terenie zielonym otaczając i przeczesując las w poszukiwaniu przestępców. Podczas działań pościgowych z lasu wydobywały się okrzyki ostrzegające „stój policja” oraz padały strzały. Scenariusz zajęć zakładał, że jeden z przestępców został ranny. To on oddawał bezpośrednie strzały w kierunku policjantów. Szybko został obezwładniony i zatrzymany. Po krótkim czasie inni policjanci zatrzymali pozostałych przestępców należących do zorganizowanej grupy przestępczej.

Takie szkolenia dają możliwość policjantom, aby sprawdzić w rzeczywistości kilka realnych wariantów w danej sytuacji. To także dobry czas na omówienie taktyki i sposobu działania. Funkcjonariusze zgodnie twierdzą, że tego typu ćwiczenia pozwalają im na podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Helena Dyla/DPB/wielkopolska.policja.gov.pl/

Obława na uzbrojonych przestępców - ćwiczenia

„Pościgówka” – zorganizowane działania pościgowe za uzbrojonym przestępcą na terenach leśnych fot. KWP Poznań 

Obława na uzbrojonych przestępców - ćwiczenia

Przestępca szybko został obezwładniony i zatrzymany- ćwiczenia fot. KWP Poznań

Obława na uzbrojonych przestępców - ćwiczenia

W takcie tych szkoleń funkcjonariusze mogli doskonalić swoje umiejętności poruszania się po terenie zielonym fot. KWP Poznań

Obława na uzbrojonych przestępców - ćwiczenia

Tego typu szkolenia dają możliwość policjantom, aby sprawdzić w rzeczywistości kilka realnych wariantów w danej sytuacji fot. KWP Poznań

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    wtorek, 26 paź, 2021, 7:40:30 |

    Z Mosiny do Kórnika S11? Fajny ten scenariusz ćwiczeń…

Skomentuj