Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 30 lip, 2021 | komentarze 2

Ogromne ilości odpadów zalegają wokół szpitala. Władze wiedzą o nich od roku

O sprawie informują wolontariusze WPN. Już rok temu zgłaszali oni nielegalne wysypiska w okolicy szpitala w Ludwikowie.

– Latem ubiegłego roku nasi wolontariusze patrolujący tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego napotkali olbrzymie ilości śmieci wokół szpitala w Ludwikowie – informują wolontariusze WPN.

Jak wskazują ochotnicy, którzy starają się opanować plagę zaśmiecania parku narodowego, szpital należy do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgi. – Podmiotem tworzącym Centrum jest Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Szpital leży na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego – zaznaczają wolontariusze.

W tym urokliwym miejscu natknąć się można jednak na ogromne ilości śmieci. – Odpady poremontowe, gruz, szkło, zużyty sprzęt gospodarstwa domowego, części samochodowe, opakowania po lekach – wymieniają wolontariusze. Od roku, kiedy ochotnicy pierwszy raz natknęli się na odpady w tej okolicy, śmieci jest nawet więcej. – Odpady te, niewidoczne dla postronnego spacerowicza, bo ukryte wśród drzew i na dnie wąwozów, stanowią zagrożenie dla środowiska, dla ludzi i dla bytujących w parku narodowym zwierząt – ostrzega wolontariat WPN.

O śmieciach, porzuconych w okolicach szpitala w Ludwikowie, informowane były władze województwa, którym podlega Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgi. – 17 września 2020 r. reprezentanci Wolontariatu WPN spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych Województwa Wielkopolskiego, o czym pisaliśmy, mając nadzieję na szybkie załatwienie sprawy. Niestety mimo zapewnień ze strony urzędników tak się nie stało – ubolewają wolontariusze.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do urzędu marszałkowskiego. Czekamy na odpowiedź.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Gość
    piątek, 30 lip, 2021, 16:38:15 |

    Jak właściciel nie pilnuje to musi sprzątać. Amen.

  • Natalia
    piątek, 30 lip, 2021, 18:29:22 |

    Przykr jak bardzo ignorowana jest ciężka praca ludzi, którzy na prawdę wiele robią dla ekosystemu, ale i dla każdeg turysty i miejscowego mieszkańca.

Skomentuj