Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 6 paź, 2021 |

„Bo niemożliwe nie istnieje”. OSP Mosina zaprasza w swoje szeregi

Ochotnicza Straż Pożarna w Mosinie będzie rosnąć w siłę. Władze jednostki ogłosiły właśnie nabór dla nowych członków. – Jeśli chcesz pomagać swojej społeczności lokalnej oraz rozwijać swoje umiejętności i hobby to Ochotnicza Straż Pożarna jest ciekawym miejscem dla Ciebie – zachęcają strażacy.

– OSP Mosina to nowoczesna i interdyscyplinarna jednostka odpowiadająca na wiele wyzwań ratowniczych. Działają u nas między innymi sekcje specjalistyczne Ratownictwa Technicznego, Technicznych Poszukiwań Podwodnych czy Poszukiwań Terenowych Osób Zaginionych wykorzystujących specjalnie szkolone psy. OSP to również logistyka, pozyskiwanie środków zewnętrznych i obsługa wielu przedsięwzięć związanych z funkcjonowaniem jednostki. W związku z powyższym jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą nieść pomoc swojej społeczności lokalnej nie tylko w bezpośrednich działaniach ratowniczych. Zachęcamy do wypełnienia naszej ankiety, która umożliwi przygotowanie nam propozycji dla Ciebie. Prosimy nie sugerować się również pytaniami, które w żaden sposób nie odzwierciedlają naszych oczekiwań – informuje OSP Mosina.

Jak wygląda codzienna praca strażaka-ochotnika? Z jakimi problemami wiąże się ta niebezpieczna praca? Odpowiedzi na te i inne pytania w audycji pt. „Wchodzą tam gdzie inni uciekają”, przeprowadzonym ze strażakami OSP Mosina na łamach Radia MPL.

Nabór do OSP Mosina

Nabór do Ochotniczej Straży pożarnej w Mosinie; fot. OSP Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj