Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 28 gru, 2021 |

Ostatnie dni na głosowanie w Puszczykowskim Budżecie Obywatelskim

Rozbudowa boiska do Buli, a może naśnieżanie górki saneczkowej? Ekodoradca czy Zielona Altana? Zostało już tylko kilka dni na zagłosowanie w Puszczykowskim Budżecie Obywatelskim. 2 stycznia upływa ostateczny termin oddania głosów, do czego uprawnieni są wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku.

Każdy mieszkaniec ma dwa głosy – jeden na projekt zielony, drugi na projekt miejski. Głosowanie możliwe jest elektronicznie, przez platformę https://puszczykowo.pl/portalpbo oraz stacjonarnie, poprzez wrzucenie głosów do urny w Urzędzie Miejskim, w Bibliotece Miejskiej im. Małgorzaty Musierowicz lub Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Puszczykowie.

Wśród projektów zielonych głos można oddać na projekt:

  1. Ekodoradca – zakłada zatrudnienie osoby, której zadaniem byłoby wyszukiwanie i odwiedzanie mieszkańców ogrzewających domy kopciuchami, przekonywanie ich o konieczności ich wymiany oraz oferowanie swojej pomocy w zakresie: – wyboru ekologicznego sposobu ogrzewania budynku oraz doboru rodzaju pieca, – informowania o aktualnie dostępnych programach finansujących i wspomagających wymianę pieca, – przedstawianie, jaka dokumentacja jest do tego potrzebna (łącznie z niezbędną dokumentacją projektowo – techniczną), wraz z pomocą w jej przygotowaniu i dostarczeniu do odpowiednich urzędów i instytucji, itd.
  2. Zielona Altana – celem projektu jest umożliwienie realizacji zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności dla dzieci i młodzieży pobliskiej szkoły, przedszkola, a także zajęć dodatkowych m.in. w ramach świetlic, oraz podniesienie jakości życia społeczności lokalnej poprzez zaspokojenie ich potrzeb społecznych. Kluczowym aspektem inicjatywy jest umożliwienie spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu bez względu na warunki pogodowe i korzystanie z walorów miasta wszystkim zainteresowanym. Proponowana lokalizacja altany to ulica Wysoka w Puszczykowie, przy Szkole Podstawowej nr 1.

Projekty miejskie to dwie propozycje:

  1. Modernizacja i rozbudowa boiska do Buli i przystosowanie go do gry w Mölkky – Mölkky w Puszczykowie integrują osoby w różnym wieku, a sama gra jest tylko pretekstem do wyjścia z domu i spotkania się. W Puszczykowie działa klub Puszczyki Mölkky Puszczykowo. W turniejach i zawodach różnej rangi do Puszczykowa przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski. W ramach spotkań na „bulach” (boisko przy ul. Kościelnej) organizatorzy starali się organizować rozgrywki ligowe, ale ze względu na ilość chętnych zawodników musieli przenosić rozgrywki na orlik czy na trawę, gdzie warunki niestety są dużo gorsze. Rozbudowa boiska do wskazanych rozmiarów pomogłaby organizować profesjonalne spotkania w Puszczykowie.
  2. Naśnieżanie górki saneczkowej – ramach budżetu miasta wykonano górkę saneczkową na terenie rekreacyjnym. Z uwagi na częsty brak opadu śniegu górka nie spełnia swojego zadania. Naśnieżenie pozwoliłaby na jej wykorzystanie przez cały okres zimowy.
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj