Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 16 lis, 2021 |

Pediatra na wagę złota. Sytuacja w Mosinie i Puszczykowie

Sezon chorobowy w pełni. Sytuacja w żłobkach i przedszkolach o tej porze roku jest zwykle podobna – kiedy jedne dzieci zdrowieją, drugie zaczynają chorować. Na lokalnych grupach na Facebooku kilkukrotnie w ostatnich tygodniach pojawiło się pytanie: gdzie do pediatry w okolicy? Gdzie można się zapisać w ramach NFZ? Sprawdziliśmy to!

W Puszczykowie pediatrzy przyjmują w trzech ośrodkach zdrowia:

  • Salus, ul. Kraszewskiego 11;
  • Pozmed, ul. Poznańska 36;
  • Medicor, ul. Kraszewskiego 6.

W każdym z tych punktów bez problemu można złożyć osobiście deklarację i zostać przyjętym z dzieckiem na wizytę.

Sytuacja w Mosinie wygląda gorzej. W przychodni Consensus przy ulicy Garbarskiej jest jeden pediatra, ale niestety nie ma możliwości zapisania dziecka z powodu licznej grupy zapisanych pacjentów. Przychodnia Medicomplex na ulicy Konopnickiej przyjmuje deklaracje dla nowych, małych pacjentów, choć specjalisty pediatrii na daną chwilę w przychodni nie ma – dzieci przyjmowane są przez lekarzy rodzinnych. Na pytanie kiedy pediatra zostanie zatrudniony, usłyszeliśmy, że najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach.

Jedyną możliwością złożenia deklaracji i bycia przyjętym przez pediatrę jest ośrodek Vis Medica przy mosińskim rynku – dzieci przyjmowane są przez dwóch lekarzy.

Jakie są Wasze doświadczenia?

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo