Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | czwartek, 30 gru, 2021 |

Pomoc dla trenera Wojciecha

Pochodzący z Mosiny Wojciech Onsorge piłkarz Lecha Poznań i trener mosińskiego klubu potrzebuje pomocy. Zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy płata ciemieniowego. Zaangażowani w zbiórkę są trenerzy UKS Orlik Mosina, młodzi piłkarze z rodzicami oraz rodzina Wojtka. Niestety to wciąż za mało, bo kwota leczenia wzrosła do ponad miliona złotych.

Chorobę wykryto przez przypadek. Po pobraniu krwi piłkarz poczuł zdrętwienie i niedowład dwóch palców, a na lewym przedramieniu pojawił się ogromny krwiak. Miesiąc po rezonansie magnetycznym lekarze wykryli 3-centymetrowy guz, jednak nie potrafili określić charakterystyki tej zmiany. Na oczekiwanie na ostateczną diagnozę stracił aż 3 miesiące. Wówczas stwierdzono, że jest to nieoperacyjny guz. Prezes UKS Orlik Mosina, pan Marcin Jakubowski spontaniczne zorganizował spotkanie z trenerami, rodzicami dzieci trenujących w klubie oraz z osobami które chciały udzielić swojej pomocy  i z sukcesem rozpoczęto zbiórkę.

Grupa nadzorująca wydarzenia zorganizowała także stronę na której są licytacje na rzecz Wojtka. Z tej formy zbiórki zebrano już ponad 87 tys zł.  – Do tej pory wydano 130 puszek, do których zbierane są pieniądze. Można je znaleźć w lokalnych sklepach na terenie Mosiny i okolic, u lokalnych fryzjerów czy kosmetyczek, ale też w piekarniach Tosmak, Ren-Mac, w Mosińskim Osirze, w klubach sportowych Adrenalinie i Lofcie oraz w innych punktach. Społeczność Mosiny bardzo zaangażowała się w pomoc. Nie wiedzieliśmy, że będzie aż takie zainteresowanie i chęć pomocy ze strony mieszkańców  Mosiny! To jest piękne. Pokazujemy jakie mamy wielkie serca! Liczy się każdy grosz więc za wszystkie kwoty bardzo każdemu dziękujemy – opowiada Pani Karolina Barańska-Szymkowska, jedna z współorganizatorek zbiórki.

Cały czas prowadzona jest zbiórka na stronie SiePomaga. Niestety potrzeba jeszcze uzbierać ponad 400 tysięcy złotych.

Organizatorzy zbiórki mają dużo pomysłów na kolejne wydarzenia, jednak żeby zebrać potrzebną kwotę potrzebują pomocy mieszkańców Mosiny i okolic. Najbliższą imprezą charytatywną dla pana Wojciecha jest charytatywny koncert kolęd organizowany przez MOK. Odbędzie się on 5 stycznia 2022 roku o godzinie 18 przy ulicy Dworcowej. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie. W programie przewidziano występy lokalnych artystów, kiermasze oraz licytacje. Wstęp na imprezę jest wolny,  bezpłatne bilety czekają do odbioru w MOK-u. Z kolei 8 stycznia 2022 roku zostanie zorganizowany turniej piłkarski w Mosinie przez kluby UKS Orlik Mosina i Polonia Środa Wielkopolska, po którym w OSiR w Mosinie przy ul. Krasickiego odbędzie się maraton spinningowy.

22 grudnia pan Wojciech rozpoczął protonoterapię i chemioterapię w Czechach, gdzie pozostanie około 2 miesiące. Na bieżąco informacje o zbiórkach i wydarzeniach przedstawiane są na facebookowej stronie Gramy dla Wojtka – UKS Orlik Mosina.

Skomentuj