Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wiktoria Kalimbet | poniedziałek, 26 kwi, 2021 |

Pożar w Czempiniu – ruszyła pomoc dla pogorzelców

„To dramat, kiedy dom, który stanowi azyl, w którym koncentruje się całe życie rodzinne, do którego wracamy […] staje nagle w płomieniach” – apeluje burmistrz Czempinia o pomoc rodzinie, która straciła dach nad głową,  Mieszkańcy uruchomili zbiórkę na odbudowę.

W poniedziałek, 19 kwietnia, w Czempiniu doszło do pożaru w domu jednorodzinnym. Płomienie jako pierwszy zauważył 11-letni Marcel, który akurat był sam w domu. Chłopiec zadzwonił od razu, by o pożarze zawiadomić strażaków. Pierwsze jednostki przybyły na miejsce już po 7 minutach, jednak ze względu na konstrukcję domu, ogień szybko się rozprzestrzenił, niszcząc poddasze i dach. Część dachu zupełnie spłonęła, a to, co udało się uratować, musieli rozebrać strażacy.

Ogień nie przedostał się do części mieszkalnej, dzięki czemu większość wyposażenia oraz rzeczy osobistych udało się uratować. Jednak, jak informuje OSP Czempiń, dom nie nadaje się do dalszego zamieszkania i wymaga odbudowy.

„Znając Wasze wielkie serca oraz zaangażowanie podczas akcji charytatywnych, zwracam się z apelem o udzielenie pomocy poszkodowanym. Taki pożar to ciężkie chwile. To dramat, kiedy dom, który stanowi azyl, w którym koncentruje się całe życie rodzinne, do którego wracamy […] – staje nagle w płomieniach” – apeluje do mieszkańców burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki. Natychmiast po tym wydarzeniu burmistrz złożył deklarację o wsparciu dla poszkodowanych, w które włączył się Ośrodek Pomocy Społecznej w Czempiniu oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Czempiniu.

Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna,
czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą,…

Opublikowany przez Gmina Czempiń Piątek, 23 kwietnia 2021

Na portalu zrzutka.pl została uruchomiona zbiórka, w której dotychczas zebrano ponad 26 tysięcy złotych. Będzie ona trwała jeszcze 39 dni. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na artykuły pierwszej potrzeby, jak również na materiały budowlane. Pomóc poszkodowanym można wpłacając na zrzutkę:

Napisano przez Wiktoria Kalimbet opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Skomentuj