Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Jan Bylczyński | wtorek, 20 kwi, 2021 |

Z Puszczykowa wystartuje Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna!

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna to cykliczna impreza organizowana od 2008 roku przez Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei działający przy Politechnice Poznańskiej. 30 maja 2021 r. odbędzie się kolejna edycja tego niezwykłego spływu.

Kajakowa Masa Krytyczna to spływ kajakowy Wartą z przystani w Puszczykowie do centrum Poznania. – Zapraszamy wszystkich, bez względu na umiejętności. Jedynym warunkiem jest chęć dobrej zabawy i potrzeba aktywnego spędzenia czasu. Odcinek rzeki jest łatwy, a wszyscy uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie pod okiem doświadczonych kajakarzy z naszego klubu i ratowników wodnych –zapowiada Anna Chwiłoc, organizatorka Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej.

Kajakowa Masa Krytyczna na przystani w Puszczykowie fot. Rzeka jak marzenie

Kajakowa Masa Krytyczna na przystani w Puszczykowie fot. Rzeka jak marzenie

Celem imprezy jest popularyzacja kajakarstwa, pokazanie mieszkańcom Poznania i okolic uroków Warty oraz zachęcenie do wspólnego pływania przez cały rok. – Oprócz Kajakowej Masy Krytycznej organizujemy także co roku Kurs Kajakarstwa oraz cykl wakacyjnych spływów „Wakacje w Kajaku”. Kajakowa Masa Krytyczna jest jednak największym przedsięwzięciem organizacyjnym. W 2018 popłynęło z nami aż 400 kajakarek i kajakarzy – dodaje Anna Chwiłoc.

Kajakowa Masa Krytyczna na przystani w Puszczykowie

Kajakowa Masa Krytyczna na przystani w Puszczykowie fot. Rzeka jak marzenie

Każdy uczestnik, oprócz bezpieczeństwa i dobrej zabawy ma zagwarantowane miejsce w kajaku, kamizelkę asekuracyjną i drożdżówkę na start. Stąd także tegoroczne hasło „Najpierw szneka potem rzeka”. Oprócz elementów obowiązkowych, na wszystkich czeka wiele niespodzianek oraz pokaz umiejętności kajakowych klubowiczów Panta Rei.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się 30 maja 2021. Więcej informacji oraz zapisy na: https://www.facebook.com/kmkpoznan oraz https://kajakowa.pl

Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei działa przy Politechnice Poznańskiej od 1975 roku. Co roku organizuje kursy kajakarstwa i spływy pod hasłem „Wakacje w kajaku”.

Kajaki przed spływem rzeką Wartą na przystani w Puszczykowie

Kajaki przed spływem rzeką Wartą na przystani w Puszczykowie fot. Rzeka jak marzenie

Spływ Wartą z Puszczykowa do Poznania

Kajakowa Masa Krytyczna – Spływ Wartą z Puszczykowa do Poznania fot. Rzeka jak marzenie

Kajakowa Masa Krytyczna - Spływ Wartą do Poznania

Kajakowa Masa Krytyczna – Spływ Wartą do Poznania fot. Rzeka jak marzenie

Najpierw Szneka potem rzeka - plakat Kajakowej Masy Krytycznej

Najpierw Szneka potem rzeka – plakat Kajakowej Masy Krytycznej

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Skomentuj