nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Materiały partnera | środa, 9 cze, 2021 |

Pożyczka dla niepełnoletnich – czy to możliwe?

Teoretycznie ukończenie 18 lat oznacza wejście w dorosłość, a co za tym idzie, możliwość pełnego decydowania o sobie samym. W praktyce jednak nie wszystkie instytucje traktują osoby w wieku 18 czy 19 lat tak samo jak np. 30- czy 40-latków – należą do nich również firmy pożyczkowe. Dlaczego niektóre z nich wykluczają z grona potencjalnych klientów osoby, które niedawno weszły w pełnoletniość i czy jednak gdzieś dostępne są oferty pożyczek do nich skierowane?


Pożyczki dla nastolatków tylko w firmach parabankowych

Dzień osiemnastych urodzin to symboliczne przejście przez próg dojrzałości – od tego momentu zgodnie z prawem można wykonywać wiele czynności i aktywności, które jeszcze dzień wcześniej były niezgodne z prawem. I choć rzeczywiście od 18. roku życia można kupować i spożywać alkohol, brać udział w wyborach czy uzyskać prawo jazdy, to jednak nie wszystkie produkty i usługi finansowe są w pełni dostępne. Dotyczy to również pożyczek i kredytów.

Kredyty i pożyczki bankowe są praktycznie niedostępne dla osób w wieku 18 i 19 lat. Wynika to z faktu, że ich wiarygodność finansowa jest ograniczona i mają z reguły na tyle niską zdolność kredytową, że uzyskanie nawet niewielkiej kwoty znajduje się poza ich zasięgiem. Oczywiście jeżeli młoda osoba osiąga wysokie dochody i dysponuje zabezpieczeniem np. w formie nieruchomości, bank być może pozytywnie rozpatrzy jej wniosek kredytowy, ale to indywidualne, dość skrajne przypadki. Inaczej jest w firmach pożyczkowych, których oferty można znaleźć m.in. w serwisie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/.

Młody klient, duże ryzyko

Z czego wynika takie, a nie inne podejście instytucji finansowych do dorosłych bądź co bądź osób? To efekt przede wszystkim ostrożności, która nakazuje bardzo przezorne traktowanie klientów w wieku 18, 19 czy 20 lat. Nietrudno się bowiem domyślać, że z reguły ich sytuacja finansowa jest mało stabilna, a uzyskiwane przez nich dochody na tyle niskie, że spłacanie nawet relatywnie niedużych zobowiązań może stanowić problem. Poza tym firmy pożyczkowe z doświadczenia wiedzą, że współpraca z młodymi klientami, którzy niedawno weszli w dorosłość, jest dość ryzykowna.

W odróżnieniu od banków nie wszystkie firmy pożyczkowe wymagają jednak od klientów ukończenia 20. czy 21. roku życia. Niektóre oferty są dostępne również dla osób w wieku 18 i 19 lat, jednak trzeba pamiętać, że mogą być one objęte różnymi formalnościami i wymaganiami dotyczącymi np. uzyskiwanych dochodów czy maksymalnej wysokości wnioskowanej kwoty. Nie należy się więc spodziewać, że osoba w wieku 18 czy 19 lat otrzyma pożyczkę na więcej niż kilka tysięcy złotych, o ile nie dysponuje wysokimi dochodami bądź odpowiednim zabezpieczeniem.

Jak zaciągnąć pożyczkę dla nastolatka

Procedura uzyskiwania pożyczki dla młodych osób przebiega identycznie jak w przypadku wszystkich innych produktów tego rodzaju. W zależności od tego, czy pożyczka jest zaciągana przez Internet, czy osobiście, należy złożyć wniosek wskazujący parametry pożyczki i obejmujący niezbędne dane personalne. Następnym etapem jest weryfikacja tożsamości i ewentualnie zdolności oraz historii kredytowej klienta. Pozytywne rozpatrzenie wniosku oznacza możliwość uzyskania dodatkowych środków nawet w ciągu 15 min od otrzymania decyzji.
Wybierając pożyczkę dla osób w wieku od 18 do 20 lat, należy zwracać uwagę przede wszystkim na koszty wyrażone poprzez wskaźnik RRSO, a także na wysokość dostępnej kwoty. Wiele aktualnych ofert wraz ze wszystkimi najważniejszymi parametrami porównasz w rankingu na stronie https://sowafinansowa.pl/ranking-chwilowek-od-18-lat/.

Świnka skarbonka

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj