Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | czwartek, 16 wrz, 2021 | 1 Komentarz

Puszczykowo odkryte na nowo

W najbliższą sobotę, 18 września w willi Mimoza w Puszczykowie odbędzie się wystawa obrazów. Zostały one namalowane przez Członków Związku Polskich Artystów Plastyków ”Polska sztuka użytkowa” (z okręgu poznańskiego) oraz przez artystów — plastyków z Koła Lekarzy Malujących z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Malunki były inspirowane urokliwymi miejscami Puszczykowa. Wernisaż organizowany jest przez Fundację PARK w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Przed stworzeniem prac, artyści, zostali zaproszeni na spacery plenerowe, podczas których mogli poznać ciekawą architekturę letniskową podmiejskiej miejscowości oraz poznać historię ośrodków kuracyjnych.

— Celem projektu jest nie tylko uzupełnienie istniejącej luki informacyjnej, ale przypomnienie, że swoją sławę Puszczykowo i Ludwikowo zawdzięczały wspaniałym warunkom klimatycznym i krajobrazowym, które były i są nadal największym bogactwem, obecnie chronionym przez Wielkopolski Park Narodowy — informuje Małgorzata Ornoch-Tabędzka, prezes Fundacji PARK.

Gościem audycji jest Robert Kiszkurno, przewodnik historyczny i regionalista, który przeprowadza autorskie spacery m.in. po Puszczykowie. Wprowadził on artystów malarzy w przeszłość miasta i miejsca oraz zabytki architektury związane z wypoczynkiem nad Wartą i leczeniem uzdrowiskowym.

— Puszczykowo słynie w całej Polsce z dwóch miejsc  — z muzeum Arkadego Fiedlera i legendarnej lodziarni rodziny Kostusiaków. Można faktycznie powiedzieć, że są to realni ambasadorowie naszego miasteczka. Niestety muszę dodać, że w cieniu tych dwóch miejsc zupełnie niechcący schowało się to prawdziwe legendarne letnisko Puszczykowo z zabytkami, willami, landhausami i niesamowitymi historiami, które skrywają zabytkowe domy — opowiada pan Robert.

Zapraszamy do odsłuchania audycji o historii i zabytkach Puszczykowa:

Robert Kiszkurno - Śladami historii Puszczykowa i okolic

Robert Kiszkurno  — przewodnik historyczny i regionalista.

Dziedzictwo kultury materialnej Puszczykowa i okolic w obrazach/impresjach artystów. Wystawa odbędzie się 18 września br. o godz.: 16:00 w willi Mimoza

Dziedzictwo kultury materialnej Puszczykowa i okolic w obrazach/impresjach artystów. Wystawa odbędzie się 18 września br. o godz.: 16:00 w willi Mimoza

Wasze komentarze (1)

  • Sławomir
    poniedziałek, 20 wrz, 2021, 12:24:52 |

    Niezwykłe odkrywanie przeszłości Puszczykowa przez Pana Roberta Kiszkurno. Jestem pełen uznania ! …

Skomentuj