Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 19 sty, 2021 |

Puszczykowski budżet obywatelski: Wśród zwycięzców projekt antysmogowy

Już po raz piąty mieszkańcy Puszczykowa mogli głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania pomiędzy inicjatywy było 250 tysięcy złotych. Dziś poznaliśmy projekty, które zostaną sfinansowane.

Mieszkańcy mogli zgłaszać i głosować na inicjatywy obywatelskie w dwóch kategoriach: projekt miejski i projekt zielony. Projekty miejskie to działania, które mają podnieść jakość życia mieszkańców miasta. Wśród przykładowych inicjatyw znajdziemy remonty dróg i chodników, budowę ścieżek rowerowych czy działania edukacyjne i kulturalne. Projekty zielone to natomiast działania, których głównym celem jest powstawanie eko-inwestycji czy terenów zielonych.

W tegorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim oddano 1162 głosy.

W kategorii „projekt miejski” zwycięską inicjatywą okazało się zagospodarowanie terenów przy ul. Libelta w Puszczykowie. W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2  i istniejącego już kompleksu sportowo-rekreacyjnego, ma powstać sala w zieleni i ścianka tenisowa. Jak czytamy na stronie puszczykowskiego budżetu obywatelskiego, przeprowadzenie wokół kortów tenisowych i boisk nowych inwestycji, ma w przyszłości służyć mieszkańcom jako strefa relaksu i spotkań towarzyskich, w której będą mogły być prowadzone warsztaty czy szkolenia. Pomysłodawcami projektu byli przedstawiciele SP nr 2 w Puszczykowie.

Projekt „sport-integracja-edukacja – wielofunkcyjny teren przy ul. Libelta”, uzyskał 511 głosów od mieszkańców. Inicjatywa wyprzedziła takie pomysły jak skate park czy naturalny plac zabaw z infrastrukturą.

Pomysłem, który uzyskał największą ilość głosów w kategorii „projekt zielony” została inicjatywa mieszkańców „Skończmy ze smogiem w Puszczykowie”. Pomysłodawcy projektu chcą wyeliminować w mieście spalanie odpadów i paliw o niskiej jakości. Działania w ramach zwycięskiego pomysłu mają poprawić zdrowie i jakość życia mieszkańców Puszczykowa. Maksymalna pula środków, jaka będzie do wykorzystania w ramach zwycięskiej inicjatywy z kategorii „projekt zielony” to 70 tysięcy złotych.

Powstanie Wielkopolskie - mural na ścianie SP2 w Puszczykowie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Puszczykowie przy ul. Libelta.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj