Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | czwartek, 26 sie, 2021 |

Trwa walka o wszystko. Ratujemy małą Marysię!

W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, o godzinie 17:30 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Kościelnej 7 w Puszczykowie odbędzie się szczególne wydarzenie. Szczególne zwłaszcza dla pewnej dziewczynki, która czeka na swoją szansę na zdrowie i normalne życie.

Mowa o Marysi Drożdżyńskiej, małej mieszkance miejscowości Brenna. Marysia urodziła się 9 stycznia 2021 r. i wkrótce po porodzie okazało się, że jest chora na najostrzejszą z odmian rdzeniowego zaniku mięśni (SMA1). Ta choroba jest śmiertelna – bez podjęcia leczenia i rehabilitacji dziecko nie dożywa zazwyczaj 2 roku… Marysia jest w trakcie rehabilitacji i leczenia. Jednak lek, który mógłby pomóc jej w normalnym rozwoju i powrocie do zdrowia, nie jest refundowany. To terapia genowa, najdroższa na świecie, której koszt sięga 9,5 mln złotych.

Rodzice Marysi robią wszystko, by ich córka miała szansę na normalne funkcjonowanie w przyszłości, mimo nieuleczalnej choroby. Potrzeba jednak pomocy wielu ludzi. Pieniądze dla Marysi zbierają osoby w całej Polsce. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się pomóc małej dziewczynce.

Marysia Drożdżyńska

W akcję włączyła się także grupa pań z Puszczykowa, które samodzielnie zorganizowały możliwość zbierania pieniędzy dla Marysi. Beata Siejak, Danka Piłat, Patrycja Fengler oraz Bożena Zalejska (współpracownicy w dziale Finansowo-księgowym Szpitala w Puszczykowie) będą kwestować na koncercie Cleo, który – jak wspomnieliśmy – odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:30 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Kościelnej 7 w Puszczykowie. Dziewczyny będą wyposażone w specjalne puszki, które są własnością Komitetu Anioły Marysi (zbiórka zgłoszona w ministerstwie pod numerem 2021/625/KS).

To nie wszystko. Tydzień później te same osoby organizują kiermasz ciast, podczas koncertu Bordway. Impreza będzie odbywała się w tym samym miejscu w Puszczykowie, o godz. 18:00.

Dla Marysi trwa walka z czasem. Im szybciej dziecko otrzyma lek, tym ma większą szansę na normalne życie i tym mniejsze jest ryzyko powikłań. Wpadniesz do Puszczykowa wrzucić grosik do puszki? Pamiętaj – liczy się naprawdę każda złotówka! Możesz także wesprzeć akcję wchodząc na: https://www.siepomaga.pl/maria.

Mała Maria nie ma czasu, by czekać. Każdy dzień jest na wagę złota. Nie zwlekaj!

Marysia Drożdżyńska

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj