Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 22 lut, 2021 | komentarze 3

Ograniczenie przejazdu przez most w Rogalinku. WZDW wprowadza ruch wahadłowy

Zgodnie z zapowiedzią Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu w porozumieniu z wykonawcą, firmą Skanska, podaje termin wprowadzenia ruchu wahadłowego na moście w Rogalinku.

Jak dowiadujemy się od urzędników, trwająca od września 2020 roku budowa nowego, pięcioprzęsłowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku wchodzi w nową fazę. – W związku z rozpoczęciem budowy dojazdów i przebudowy skrzyżowania, w poniedziałek 8 marca przejazd przez starą przeprawę zostanie ograniczony – poinformowała Paulina Jęczmionka-Majchrzak z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Most w Rogalinku - przeprawa przez Wartę

Most w Rogalinku przed rozpoczęciem prac

– Roboty w kolejnym etapie inwestycji będą koncentrować się głównie przy dojazdach do mostów, dlatego konieczne jest wprowadzenie na starym obiekcie ruchu wahadłowego. Nastąpi to w poniedziałek 8 marca na wjeździe od strony Mosiny. W najbliższych dniach przy drodze wojewódzkiej nr 431 pojawią się stosowne tablice informacyjne. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wspólnie z wykonawcą – firmą Skanska, dokładają wszelkich starań, aby zmiany były jak najmniej uciążliwe dla kierowców i mieszkańców Rogalinka. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności na drodze – dodaje Paulina Jęczmionka-Majchrzak.

Budowa mostu w Rogalinku

Budowa mostu w Rogalinku fot. WZDW w Poznaniu

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Ewa.
  poniedziałek, 22 lut, 2021, 17:05:32 |

  Ruch wahadłowy z okazji Dnia Kobiet.
  Super!

  • antyPłotka
   poniedziałek, 22 lut, 2021, 17:51:33 |

   A powinien być posuwisto-zwrotny :)

 • Marcin z Radzewic
  środa, 5 maj, 2021, 17:39:57 |

  Dzisiaj 50 minut stałem w korku. Zamiast najpierw wybudować most w Czapurach a następnie w Rogalinku to oni na odwrót. Budowa ma trwać jeszcze 1.5 roku. Uważam, że jakiś urzędas za taki stan rzeczy powinien zostać pozbawiony wolności do 1 roku. Namawiam do protestów i wyciągnięcia konsekwencji za obecny stan.

Skomentuj