Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Redakcja GMP | poniedziałek, 11 sty, 2021 | 1 Komentarz

Ruszają testy na koronawirusa dla nauczycieli i pracowników szkół

Dziś rozpoczynają się dobrowolne i bezpłatne badania przesiewowe. Potrwają do 15 stycznia.

Skorzystać z testów mogą nauczyciele szkół podstawowych w klasach 1-3, pracownicy sekretariatów, personel pomocniczy, odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne placówki, sprzątający, a także wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Do testów zgłosiło się 165 tysięcy osób objętych programem z całej Polski. Zainteresowani, po otrzymaniu skierowania, będą mogli przebadać się w jednym z 600 punktów wymazowych. Badania będą wykonywane testem PCR (na obecność genów wirusa) w jednostkach inspekcji sanitarnej i w punktach drive-thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Wyniki badania mają być znane najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia. Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2, muszą poddać się obowiązkowej 10. dniowej izolacji domowej (w przypadku braku objawów) oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Osoby z pozytywnym wynikiem nie będą musiały starać się o uzyskanie zwolnienia lekarskiego.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Badylarz
    sobota, 16 sty, 2021, 0:44:51 |

    A da je się zrobić przez DEKODER?

Skomentuj