Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 28 kw., 2021 | 1 Komentarz

Rząd luzuje ograniczenia: Uczniowie wrócą do szkół, wkrótce otwarcie gastronomii

– Do odmrażania musimy podejść z cierpliwością i pokorą – mówi premier o znoszeniu kolejnych obostrzeń i dodaje: Chcemy, żeby nasza gospodarka jak najszybciej wracała na tory normalności.

Na porannej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan luzowania obostrzeń. – Ostatnie dni pokazały, że prawdopodobnie ta trzecia fala się przełamała – mówi szef rządu – Idziemy w kierunku jak najszybszego szczepienia. To jest ta nadzieja, która na najbliższe miesiące musi wypełnić nasze działania – dodaje Morawiecki.

Od 1 maja rząd znosi obostrzenia związane ze sportem na świeżym powietrzu, ale także na basenach i obiektach zamkniętych.

Po majówce, 4 maja, swoją działalność wznowią galerie handlowe i sklepy budowlane oraz galerie sztuki i muzea. W tych obiektach ma obowiązywać limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Również 4 maja do szkół wrócą uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. Wszystkie roczniki do nauki stacjonarnej mają wrócić 29 maja.

Rząd zapowiedział także otwarcie gastronomii 29 maja przy 50-procentowym obłożeniu i przy zachowaniu dystansu społecznego. Taki sam limit ma obowiązywać w hotelach, które swoją działalność mają wznowić 8 maja.

– Od 15 maja na zewnątrz maseczki nie będę musiały być noszone jeśli będzie zachowany dystans – zapowiada minister zdrowia i dodaje, że obowiązek zakrywania ust i nosa na zewnątrz zostanie zniesiony, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Również od 15 maja będzie możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych (np. koncerty) na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz wydarzeń sportowych na obiektach na świeżym powietrzu przy udziale 25% publiczności.

29 maja rząd planuje zwiększyć limit uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób. Wtedy też mają zostać otwarte siłownie i kluby fitness.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 3)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    środa, 28 kw., 2021, 14:06:49 |

    Od 1 maja otwarte też salony fryzjerskie i kosmetyczne.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +3 (Głosujących: 3)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo