Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 28 sty, 2021 | 1 Komentarz

Rząd przedłuża obowiązywanie obostrzeń, częściowe luzowanie od 1 lutego

Na konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski przedstawił plany rządu dotyczące reżimu sanitarnego. – Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego, nieuwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne – mówi minister.

Jak zapowiedział Niedzielski, większość obostrzeń zostaje przedłużona przynajmniej do 14 lutego. Zamknięte pozostają więc restauracje, czy kina. Od 1 lutego otwarte zostaną galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym. W poniedziałek będą mogły się otworzyć także sklepy w galeriach handlowych.

Zamknięte pozostają hotele, stoki narciarskie. – Reguły, które dotyczą zgromadzeń, imprez i spotkań w domach, restauracji, hoteli, stoków, infrastruktury sportowej i sytuacji związanej z przekraczaniem granicy – wszystkie te reguły zostają wciąż bez zmian – wymienia minister Niedzielski.

Bez zmian także w edukacji, stacjonarnie w szkołach uczą się dzieci w klasach I-III, pozostałe klasy zdalnie.

1 lutego przestaną obowiązywać godziny dla seniorów w sklepach.

– Rozważamy wszystkie scenariusze, łącznie ze znoszeniem obostrzeń w poszczególnych regionach – zapewnia Niedzielski, odpowiadając na pytania o regionalizację obostrzeń. Przedstawiciel rządu odniósł się także do trudności związanymi ze szczepieniami – Kontraktowo mamy zapewnione szczepienie dla 58 milionów osób, więc dla nikogo nie zabraknie. Wczoraj zadecydowaliśmy, że zwiększymy zakup szczepionki Moderny – zapowiada minister.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

 • A tymczasem...
  piątek, 29 sty, 2021, 10:29:01 |

  Miliard euro mniej dla Wielkopolski z UE, bo jest „zbyt rozwinięta”.
  „W latach 2021-2027 Wielkopolska otrzyma z unijnych pieniędzy o miliard euro mniej niż w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Jak tłumaczą przedstawiciele ministerstwa funduszy i polityki regionalnej, wynika to z faktu, że Wielkopolska jest lepiej rozwinięta od większości pozostałych regionów w Polsce. W czwartek odbyły się konsultacje w sprawie podziału unijnych pieniędzy, w których uczestniczył także marszałek Marek Woźniak.”
  Dziękujemy ci Dobra Zmiano!!!!!
  ***** ***

Skomentuj