Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | poniedziałek, 22 lis, 2021 |

SOR w szpitalu w Puszczykowie bez opieki okulistycznej

Od 1 listopada na puszczykowskim szpitalnym oddziale ratunkowym nie ma możliwości otrzymania doraźnej pomocy okulistycznej. Pacjenci wymagający hospitalizacji lub konsultacji z lekarzem specjalistą są kierowani do poznańskich placówek.

Zmiana trybu udzielania świadczeń przez oddział okulistyczny wynika z utworzenia Okulistyki Zespołu Chirurgii Jednego Dnia. Oznacza to, że w oddziale nie są pełnione dyżury okulistyczne. Nieprzerwanie w szpitalu odbywają się zabiegi planowe oraz cały czas świadczenia pełni poradnia okulistyczna.

– W związku ze zmianą trybu udzielania świadczeń Oddziału Okulistycznego Szpitalny Oddział Ratunkowy naszego szpitala w istocie od 1 listopada br. przestał udzielać specjalistycznych porad okulistycznych w sytuacjach nagłych. W chwili obecnej nie przewidujemy przywrócenia doraźnej pomocy okulistycznej. – tłumaczy Marzena Rutkowska-Kalisz, rzeczniczka Szpitala w Puszczykowie. –Pacjent okulistyczny, który zgłosi się do naszego SOR zostanie zaopatrzony przez lekarza dyżurnego SOR i przekazany do ośrodka specjalistycznego w Poznaniu – dodaje rzeczniczka.

Pacjenci w nagłych przypadkach okulistycznych mogą otrzymać pomoc m.in. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3, w Szpitalu Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej 16/18 oraz Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu przy ulicy Juraszów 7/19.

Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj