Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | piątek, 27 sie, 2021 |

„Staramy się zmienić świat na lepszy” – jubileusz stulecia harcerstwa w Mosinie

W tym roku mija sto lat, odkąd na ziemi mosińskiej zaczęło rozwijać się harcerstwo. W 1921 r. z inicjatywy Feliksa Szulakiewicza, Marcina Stachowiaka i Stefana Jelewskiego, powstała Drużyna Harcerzy im. Bolesława Chrobrego. O ważnych wydarzeniach z historii harcerstwa widzianych z perspektywy własnych, harcerskich doświadczeń rozmawiamy z komendantką Hufca ZHP im. Bolesława Chrobrego, harcmistrz Magdaleną Jakubowską.

Jak harcerstwo zmieniło się na przestrzeni lat? Co pozostało niezmienne, a co uległo modyfikacji? Jak wyglądają struktury w harcerstwie i co jest głównym jego celem? Czy bycie harcerzem może zmienić czyjeś życie? W jaki sposób harcerze zmieniają świat na lepszy? Wreszcie – w czym możemy uczestniczyć w związku z obchodami jubileuszu stulecia istnienia harcerstwa na ziemi mosińskiej?

Harcmistrz Magdalena Jakubowska

Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w krótkim, ale pełnym pasji wywiadzie. Mamy nadzieję, że zainspiruje to Was do zgłębiania historii mosińskiego harcerstwa, a kto wie, może do wstąpienia w jego szeregi…?

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy:

Skomentuj