Szczepienia przeciwko covid-19: Wiemy, gdzie będzie można się zaszczepić w Mosinie i Puszczykowie
W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek medycznych, w których będzie można się zaszczepić przeciwko covid-19. Jak zapewnia rząd, prawie 99% Polaków będzie miało zapewniony dostęp do punktu szczepień.
Jak poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i rządowy pełnomocnik ds. szczepień, Michał Dworczyk, do Polski dotarło już 670 tysięcy dawek szczepionki Pfizer. – Trwa ich dystrybucja. Do wieczora 200 tys. szczepionek trafi do szpitali węzłowych, które prowadzą szczepienia w grupie zero – mówi Michał Dworczyk.
Jak informuje przedstawiciel rządu, do wczoraj do godz. 18 w Polsce zaszczepiono 50 391 osób. Michał Dworczyk zapowiedział, że od dziś Ministerstwo Zdrowia będzie publikowało codzienne raporty dotyczące szczepień, tak jak w przypadku zakażeń koronawirusem.
Na konferencji prasowej przedstawiciele rządu odnieśli się także do sprawy zaszczepionych bez kolejki znanych aktorów. – Cała ta sytuacja budzi nasze ogromne oburzenie – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia. – Dzisiaj kontrolerzy weszli do jednostki, która wykonywała szczepienia na rzecz WUM [Warszawski Uniwersytet Medyczny – red.]. Kontrola ma na celu zweryfikowanie zasadności tych szczepień – zapowiada minister.
Resort zdrowia opublikował dzisiaj także listę podmiotów, gdzie Polacy będą mogli się zaszczepić. Wśród 6027 punktów znalazły się 3 z naszego regionu:
Puszczykowo:
- Medicor – Puszczykowo, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 11, 62-041
Mosina:
- „Medicomplex” – Mosina ul. Wawrzyniaka 4, 62-050
- Vis Medica – Mosina Plac 20 Października 17, 62-050
– Punkty, w których realizowane będą szczepienia, zlokalizowane są na terenie całego kraju. Ich zdolność do szczepienia to między 3,5 a 4 mln zaszczepionych osób miesięcznie – przekonuje Michał Dworczyk z KPRM. Jak szacuje rząd, do końca 1 kwartału 2021 roku do Polski ma trafić około 5 880 000 dawek szczepionki, co daje około 2 940 000 zaszczepionych osób.
Póki co, preparaty trafiają do grupy 0 czyli personelu medycznego, ale także pracowników DPS, MOPS czy sanepidu i rodziców wcześniaków – grupa obejmuje około miliona Polaków. Z prognoz rządu wynika, że wśród grupy 0 zaszczepi się 700 tys. osób. Grupa 1, do której trafią szczepionki w następnej kolejności, czyli do służb mundurowych, pensjonariuszy domów opieki itp i seniorów, liczy około 10 milionów osób. Rejestracja do szczepienia w grupie 1 ma ruszyć 15 stycznia.
Tagi: COVID-19, koronawirus, kwarantanna, Sanepid, szczepienia
Wasze komentarze (7)
Trzy punkty tylko…to potrwa 4 lata.
Niekoniecznie, z podejściem do szczepienia jakie ma dzisiaj wiara to będą pustki
Ciekawe jest założenie z podziałem na grupy, jeżeli każdy punkt szczepień ma inną strukturę pacjentów.
Jeszcze zobaczymy jaki bałagan z tego wyniknie!
Będzie jak z tymi na zwykłą grypę ,są ale ich nie ma.
Lepiej, że ludzie nie chcą się szczepić niż mieliby się zabijać o szczepionki. Kto nie chce ryzykować covida ten się zaszczepi spokojnie.
ciekawe dlaczego um nie podaje takich informacji… partyjni koledzy z konfederacji zabronili bo nie bedzie miejsc na listach za 2 lata ?
Ciekawe czy w medicomplex będą na NFZ czy odpłatne?