Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | środa, 21 kwi, 2021 |

Sztuka w pandemii wychodzi do nas: W sobotę na rynku „Covidoki”

Organizatorzy akcji zapowiadają, że będzie głośno i kolorowo. – To nasza odpowiedź na zamknięcie w pandemii, na tęsknotę za realną sztuką, na potrzebę spotkania – mówią pomysłodawcy.

W grudniu wolontariusze z Jadłodzielni zorganizowali wystawę, w ramach której obrazy kirgiskiego artysty Omurkula uulu Bazarkula można było oglądać w sklepach. – To będzie wystawa z największą liczbą odwiedzających w Polsce – zapowiadali wtedy organizatorzy i nie mylili się, bo w czasie, gdy zamknięte pozostawały galerie i muzea, była to jedyna okazja na spotkanie ze sztuką na żywo. Pomysł okazał się ogromnym sukcesem, bo, oprócz pozytywnych reakcji na inicjatywę, kilka obrazów udało się sprzedać zainteresowanym mieszkańcom.

Teraz organizatorzy idą za ciosem i zapowiadają wystawę na mosińskim rynku, którą nazwali „Covidoki”. – To nasza odpowiedź na zamknięcie w pandemii, na tęsknotę za realną sztuką, na potrzebę spotkania – tłumaczą wolontariusze Jadłodzielni. 

Organizatorzy zapowiadają połączenie wystawy rzeźb z towarzyszącymi wydarzeniami na rynku.
– Będzie muzyka, będzie głośno i kolorowo, ale wszystkiego nie chcemy mówić, zapraszamy w sobotę na rynek – zachęcają organizatorzy.

Rzeźby, które będą wystawiane to dzieła artystki z Łęczycy – Dominiki Rumińskiej, za część ruchową wydarzenia odpowiadać będzie Ajżana Prendke, która jest reżyserką puszczykowskiej grupy teatralnej „Teges” i mosińskiego „Teatru bez kurtyny”.

Początek wystawy „Covidoki” zaplanowany jest na godzinę 12:00 w sobotę, na rynku w Mosinie.

Źródło: facebook.com/jadlodzielniamosina

Skomentuj