Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 4 lis, 2021 |

To się nie uda? Uda się, uda! Zielony Przylądek

W przedszkolach i szkole na terenie osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” pojawiły się wczoraj plakaty i ulotki z nietypowym zaproszeniem dla rodziców. Uwielbiamy wspierać takie inicjatywy, dlatego ich treść z przyjemnością przekazujemy dalej – jako redakcja, ale także jako rodzice.

6 listopada, Zielony Przylądek: wszystkie ręce na pokład!

W najbliższą sobotę, od godziny 11 na Zielonym Przylądku, dzięki inicjatywie grupy nieformalnej działającej pod egidą stowarzyszenia 4activelife i pozyskanym środkom w projekcie PISOP „Wielkopolska Wiara” powstanie niezwykły plac zabaw. Zbudowany będzie z… roślin. Bambusów, wierzby energetycznej, traw czy buków. Wydaje się abstrakcyjne? Nie dziwię się, dla mnie również! Tym bardziej zrozumiały wydaje się roboczy tytuł akcji, który brzmi: „To się nie uda? Uda się, uda”!

– Zielony Plac zabaw to fragment terenu rekreacyjno-wypoczynkowego na Zielonym Przylądku, obok Psiego Parku – tłumaczy Konrad Tuszewski. – Próżno szukać na nim klasycznych huśtawek, równoważni czy piaskownicy. Za to znajdziecie tam labirynty, domki pełne tajemnic, zielone chatki kryjące w sobie mnóstwo ciekawostek i inspiracji. Posadzimy kilkaset roślin, które odpowiednio pielęgnowane stworzą pretekst do najciekawszych zabaw i kreacji, ale to już pozostawimy dzieciom – dodaje pan Konrad.

Pod naszym nosem, tuż obok naszych domów, powstaje coś unikatowego. Może warto, nawet mimo przeszkód związanych z niekorzystną pogodą, wziąć udział w tym przedsięwzięciu, żeby poczuć radość i dumę stworzenia czegoś dla dzieci?

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj