Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 29 lip, 2021 |

Tragiczny wypadek pod Kórnikiem. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze ekspresowej S11 koło Kórnika. W pracujących za słupkami ostrzegawczymi pracowników firmy budowlanej wjechał rozpędzony samochód. Droga w stronę Poznania jest zablokowana. Na miejscu działają służby.

Utrudnienia również na A2 oraz na DW431 (wypadek w Świątnikach).

Około godziny 6 rano, w rejonie węzła Kórnik-Południe bus wjechał w ekipę drogowców. Jak poinformowała GDDKiA, pracownicy budowali przewiązkę na remontowanym odcinku. – Zmarli to pracownicy firmy budowlanej, która kilka dni temu rozpoczęła remont nawierzchni na jednej z jezdni. Do tragedii doszło w miejscu, gdzie rozpoczyna się remont drogi. Kierowcy muszą tu zjechać na przeciwległy pas. Jeden z nich nie zdążył wyhamować i wjechał w pracujących za słupkami ostrzegawczymi ludzi – poinformowali policjanci z Kórnika.

Aktualizacja (08:59):

– Rozpędzony bus uderzył w cztery zaparkowane samochody ekipy technicznej, która przygotowywała się do prac remontowych na tym odcinku drogi. Uderzenie było tak silne, że dwóch pracowników zginęło na miejscu – poinformował na antenie Polsat News rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu, mł. insp. Andrzej Borowiak. W tej chwili droga w kierunku Poznania jest zamknięta, na miejscu pracują służby. – Nasze działania, wspólnie z prokuratorem, potrwają kilka godzin, bo to bardzo poważny wypadek – przekazał rzecznik prasowy.

źródło: Google Maps

Zator można objechać drogami wojewódzkimi, skręcając na wysokości Środy Wielkopolskiej w kierunku Zaniemyśla i Kórnika.


  • Utrudnienia występują również na autostradzie, gdzie przewróciło się auto dostawcze s na jezdni w stronę Świecka (za węzłem Poznań-Komornik).
    – Duży dostawczy samochód wywrócił się i blokuje pas w kierunku Świecka. Na miejscu pracują policjanci. Należy przygotować się tam na poważne utrudnienia, bo o tej porze ruch w tym miejscu jest bardzo duży – poinformował rzecznik prasowy policji
  • Kolejne utrudnienia i korki na drodze DW431 Kórnik – Mosina (wypadek w Świątnikach).

fot. wyróżniające, źródło: Moto sygnały

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj