Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 5 lis, 2021 | komentarzy 7

Uderzenie w gang narkotykowy. Pierwsze zatrzymania miały miejsce w Mosinie

W lutym w Mosinie przechwycono ładunek narkotyków o wartości ponad dziesięciu milionów złotych ukryty w transporcie ogórków. Był to przemyt ćwierć tony marihuany z Hiszpanii do Polski. Okazało się, że zatrzymani wówczas podejrzani, związani byli z działalnością większej grupy przestępczej.

W sprawie tej zarzuty usłyszało już 31 osób, a 20 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Niewykluczone, że to nie koniec zatrzymań.

Zatrzymani za przemyt ogromnych ilości narkotyków

O rozpracowaniu grupy przestępczej, przemycającej do Polski narkotyki, poinformowało KWP w Poznaniu. Grupa, rozbita przez policjantów z wydziału antynarkotykowego, przemyciła do Polski ponad 3,6 tony marihuany, 5 kg kokainy oraz 10 litrów amfetaminy.

– Policjanci z wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu w ostatnim czasie przeprowadzili szereg realizacji związanych z zatrzymaniem osób podejrzanych o przemyt narkotyków do Polski. Prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedłożyli obszerne materiały dowodowe, które pozwoliły na połączenie kilku odrębnych śledztw. Materiały te świadczyły o działalności zorganizowanej grupy przestępczej w wymiarze międzynarodowym. Transporty narkotyków były organizowane głównie z Hiszpanii, ale także z Holandii. W uzgodnieniu z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zaplanowano kolejne zatrzymania. Do ostatniej realizacji sprawy doszło 25 października br. Zatrzymano ośmiu kolejnych podejrzanych – poinformował Andrzej Borowiak rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Wcześniej w Mosinie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa. Funkcjonariusze po przejrzeniu ładunku ogórków znaleźli kilkaset sprasowanych, foliowych paczek. Wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. W związku z tą sprawą do aresztu trafiło dwóch poznaniaków.

– Jedna z pierwszych spraw dotyczyła przemytu z Hiszpanii do Polski ćwierć tony marihuany. Pod Poznaniem [w Mosinie – przyp.red.] przechwycono ładunek narkotyków ukryty w transporcie ogórków. Zatrzymano wówczas pierwszych podejrzanych. Okazało się, że kilka innych przechwyconych przez policjantów transportów wiązało się z działalnością jednej i tej samej grupy przestępczej – tłumaczy rzecznik.

– Podejrzani tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, w której istniał określony podział ról. Rezydenci działający za granicą załatwiali narkotyki. Kolejne osoby zajmowały się transportem i przemytem przez granicę. Inni odbierali ładunki w Polsce i zajmowali się dystrybucją narkotyków. Trafiały one głównie na teren Wielkopolski – kończy Andrzej Borowiak.

W ramach śledztwa zostały podjęte przez prokuratora decyzje o zabezpieczeniu majątku należącego do podejrzanych, m.in nieruchomości w Hiszpanii. Jak informują policjanci, sprawa jest rozwojowa.

Handlarze wpadki podczas przeładunku narkotyków z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa fot. Policja

Jedni z pierwszych handlarzy wpadli podczas przeładunku narkotyków z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa w Mosinie; fot. Policja

Zarekwirowane narkotyki fot. Policja

Ujawnione w Mosinie narkotyki znajdowały się w transporcie ogórków; fot. Policja

250 kg marihuany za ponad 10 mln zł fot. Policja

250 kg marihuany o wartości ponad 10 mln zł fot. Policja

Zatrzymania kolejnych podejrzanych (kadr z nagrania); źródło: Wielkopolska Policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (7)

 • karp
  sobota, 6 lis, 2021, 18:36:47 |

  Ogórki w Luboniu i w Mosinie to nie zupełnie to samo.
  Takie mnie naszło przemyślenie po lekturze artykułu.

 • Małosolny
  sobota, 6 lis, 2021, 21:26:23 |

  Najlepsze ogórki kiszone są w Czapurach.

 • Płotka
  sobota, 6 lis, 2021, 21:29:09 |

  Zuzanna lubi je tylko na wiosnę !

 • Małosolny
  sobota, 6 lis, 2021, 21:31:01 |

  O tak, Zuzanna nie wie o czym się mówi ale wie jak to się robi!

 • Tomek
  sobota, 6 lis, 2021, 22:02:05 |

  Po tym jak zakiszę ogóra, to lubię sobie zapalić.

 • Antykrysztal
  wtorek, 9 lis, 2021, 10:40:56 |

  Bardzo dobrze ale powinni zająć się gangiem sprzedającym klefedron i kryształy do nosa, dzieciaki chodzą z wytrzeszczonymi oczami i wymachują nadpobudliwe rękami, najbardziej widoczne zjawisko jest na krosnie

 • karp
  wtorek, 9 lis, 2021, 11:50:27 |

  Tutaj można się wiele nauczyć.Poznałem nowe słówko-klefedron.Rozumiem,że od tego ogórki dobrze się kiszą, mózgownice również.

Skomentuj