Utonął mieszkaniec regionu, interweniowali strażacy z Mosiny

Do zdarzenia doszło w Boszkowie w piątek w godzinach wieczornych. – Pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą, ale również tak jak my, zadbajcie o wodę i kremy z filtrami – apelują strażacy.

Służby zostały zawiadomione w piątek około 22:15. – W Boszkowie w powiecie leszczyńskim w jeziorze pływało dwóch mężczyzn. Z wody wyszedł tylko jeden. Natychmiast zawiadomił służby – relacjonuje oficer dyżurny wielkopolskich strażaków.

W akcji ratunkowej brali udział strażacy z OSP Mosina. Mężczyznę wyłowiono z wody po godzinnych poszukiwaniach. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa jednak nie przyniosła efektu, mieszkaniec Czempinia zmarł.

Strażacy przypominają, by w trakcie upałów regularnie się nawadniać, używać kremów z filtrem i uważać nad wodą.

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Wilki - Komunikat władz Czempinia w sprawie obecności wilków w regionie

Wilki w okolicach Czempinia. Urząd wydał komunikat

Do Urzędu Miejskiego w Czempiniu docierają sygnały o obecności wilków w okolicach miasta. Samorząd apeluje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *