Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 24 wrz, 2021 |

Uwaga – próba oszustwa. SMS od nadawcy KWARANTANNA!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy „Kwarantanna”. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w załączony w wiadomości link.

– To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Inspekcja Sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron – informuje Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy PSSE.

Sanepid przypomina, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści: „Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play.”

Uwaga oszustwo

Sms taki jak na załączonym obrazku jest fałszerstwem!

Czytelnicy przekazują nam też informacje o podobnych sms-ach, zawierających link do zainfekowanej witryny.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj