Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Materiały partnera | poniedziałek, 5 lip, 2021 |

W jaki sposób właściwie zaopiekować się schorowanymi rodzicami?

Choć w tradycyjnym ujęciu to rodzice opiekują się swoimi dziećmi, z czasem może dojść do sytuacji, w której to opieka dzieci nad rodzicami stanie się koniecznością. Wbrew pozorom nie zawsze związane jest to z zaawansowanym wiekiem rodziców – czasami choroba dopada ich w sile wieku. Jak we właściwy sposób zapewnić im opiekę?

Opieka przez całą dobę

Schorowani rodzice, w znaczącej większości przypadków, wymagają całodobowej opieki. Dzieci bardzo często decydują się porzucić pracę zawodową, aby zająć się rodzicami. Ostatecznie wygrywa bowiem poczucie wdzięczności i obowiązku. Niemniej jednak nie zawsze mamy możliwość zrezygnowania z pełnienia obowiązków zawodowych. Brak pracy oznacza też brak miesięcznego wynagrodzenia, a to może okazać się na dłuższą metę bardzo problematyczne. Opiekującym się schorowanymi rodzicami dzieciom przysługuje czasami zasiłek, lecz warto mieć świadomość, że jest on na bardzo niskim poziomie. Doskonałym rozwiązaniem będzie podzielenie opieki nad rodzicem pomiędzy rodzeństwem. Jest to możliwe, jeśli wszyscy zamieszkują w miarę blisko siebie. Możemy również skorzystać z możliwości zatrudnienia opiekuna medycznego, który przez pewną część dnia będzie świadczył opiekę nad rodzicem. W niektórych przypadkach możemy także zatrudnić pielęgniarkę, której wynagrodzenie – przynajmniej w pewnej części – pokryje NFZ. Warto jednak mieć świadomość, że samodzielne zorganizowanie opieki rodzicom stanowi niemałe wyzwanie dla dzieci. Bardzo często mają one również swoje rodziny i pociechy, którym muszą poświęcić dużo czasu i uwagi.

Opieka nad seniorem - grafika

Opieka nad seniorem – grafika

Pomoc profesjonalnego ośrodka

Obecnie coraz więcej dzieci poszukujących opieki dla swoich rodziców, decyduje się skorzystać z pomocy profesjonalnych ośrodków i klinik. Starsze i schorowane osoby mają tam doskonałą opiekę. Co istotne, wiele ośrodków oferuje nie tylko opiekę całodobową, ale również w formie dziennej. Dzięki temu możemy odebrać rodziców z kliniki po pracy, nawet w godzinach wieczornych. Mogą oni liczyć na pomoc medyków, lecz także ciekawe zajęcia zorganizowane specjalnie dla nich. Ośrodek opieki dziennej jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które nie chcą, aby ich rodzice zamieszkali w innym miejscu na stałe. Bardzo często przywiązanie do mamy czy taty nie pozwala nam załatwić im miejsca w ośrodku całodobowym. Niemniej jednak pobyt dzienny wydaje się w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Czasami, pomimo najszczerszych chęci, nie możemy sobie pozwolić na opiekę nad rodzicami nawet po pracy. Bywa, że warunki mieszkaniowe nie są odpowiednie dla schorowanej osoby. Wtedy też warto pomyśleć o klinice całodobowej opieki dla naszych rodziców. Warto wybrać taką, która cieszy się dobrą renomą i zapewnia opiekę na najwyższym poziomie, z uwzględnieniem potrzeb osób starszych i schorowanych. Chcąc zapewnić naszym rodzicom najlepsze warunki, bez względu na to, czy decydujemy się na ośrodek pobytu dziennego, czy klinikę opieki całodobowej, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej klinikaseniora.pl.

Potrzeby rodziców

Organizując opiekę dla rodziców, warto przede wszystkim uwzględnić ich potrzeby. Bardzo często wydaje nam się, że najlepszym rozwiązaniem będzie całkowite poświęcenie się choremu. Tymczasem ten może chcieć nieco oderwać się od swojego domowego środowiska, tak aby dzieci mogły swobodnie pracować. Z drugiej zaś strony chory rodzic może przyjemnie spędzić czas wśród osób w podobnym wieku, z podobnymi schorzeniami. Musimy więc szczerze rozmawiać z rodzicami – tylko w ten sposób wsłuchamy się w prawdziwe potrzeby jednych z najważniejszych osób w naszym życiu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (Głosujących: 0)
Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo