Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 14 kwi, 2021 | komentarze 3

W Mosinie powstanie masowy punkt szczepień

Rząd chce przyspieszyć szczepienia Polaków przeciwko Covid-19. Kolejne samorządy przygotowują masowe punkty szczepień, w tym w naszym regionie. Mimo starań władz, punktu nie będzie w Puszczykowie.

Do tej pory szczepienia odbywały się w poradniach lub szpitalach. Od kilku tygodni punkt szczepień działa na stadionie narodowym w Warszawie, podobny powstaje na stadionie miejskim w Poznaniu.

Na terenie powiatu poznańskiego powstanie 7 masowych punktów szczepień. Jeden z nich zostanie zorganizowany w Mosinie, na razie nie ma szczegółowych informacji, w którym miejscu. Oprócz Mosiny, punkty będą także w gminach: Rokietnica, Luboń, Kórnik, Swarzędz, Czerwonak i Dopiewo.

O punkt szczepień w swoim mieście zabiegały także władze Puszczykowa. – Niestety mimo starań o organizację punktu szczepień w hali widowiskowo-sportowej w Puszczykowie Narodowy Fundusz Zdrowia propozycji nie przyjął. Z informacji jakie Urząd Miejski w Puszczykowie uzyskał wynika, że miasto Puszczykowo zostało przypisane do masowego punktu szczepień w Mosinie – informują władze miasta i dodają, że mieszkańcy Puszczykowa będą mogli zapisać się do dowolnego innego punktu.

Punkty szczepień mają zacząć działać na przełomie kwietnia i maja.

Punkt szczepień w Medicomplex

Punkt szczepień w Medicomplex

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Ifra
  środa, 14 kwi, 2021, 10:40:27 |

  Dobrze że powstaną nowe punkty, lokalne przychodnie nie radzą sobie
  kompletnie z tematem szczepień ,mam tu szczególnie na myśli przychodnię Vis Medica. Bardzo nieprofesjonalnie, z dużym lekceważeniem traktuje swoich pacjentów.Przykre.

 • Gość
  środa, 14 kwi, 2021, 11:34:55 |

  Ile NFZ płaci za jedno szczepienie?

  • Gość
   środa, 14 kwi, 2021, 14:18:05 |

   COVID od 61,24, grypa 17,00 PLN za 1 usługę szczepienia.

Skomentuj