Berdychowski Volkswagen - ID.4 Elektryczny SUV AQUANET - kranówka doda zdrówka
Weronika Zwierzchowska | wtorek, 14 wrz., 2021 |

W Puszczykowie można było spróbować smaków z całego świata

W ubiegły weekend do Puszczykowa po raz pierwszy, na boisko piłkarskie przy ulicy Kościelnej, przyjechały food trucki. Można było spróbować chaczapuri, burito czy pad thai. Miłośnicy jedzenia mogli zaspokoić swój apetyt kuchnią między innymi indonezyjską, japońską czy meksykańską.

Food trucki, czyli jedzenie przygotowywane i podawane z furgonetki pojawia się na polskich ulicach od niedługiego czasu. – Wydaje mi się, że są one bardzo popularne, a przez ostatnie lata mocno rozwinęło się kilka lig food trucków. My jesteśmy jedną z nich – mówi Joanna, która serwuje gruzińskie dania.

Uliczne jedzenie kojarzone jest z niezdrowymi fast foodami, jednak jak podkreślą właściciele mobilnych restauracji, ważna jest jakość podawanych potraw. – Wydaje mi się, że nie słyszałam złych komentarzy na temat jakości jedzenia. Jest duży rozstrzał tego, co jest podawane – burito, słodkie rzeczy, „gruzin” – to nie wszystko jest takie niezdrowe – dodaje Joanna.

W przygotowanych przez organizatorów namiotach ze stołami i ławeczkami można było zjeść zakupione jedzenie. Dla fanów pikników nie zabrakło miejsca i wiele osób siedziało na kocach na trawie. – Zlot food trucków wydaje się ciekawą imprezą, bo można spróbować różnych smaków. W Puszczykowie rzadko dzieją się takie właśnie rzeczy i uważam, że warto przyjść, jak coś takiego się pojawi – opowiadają Igor i Jan.

– Myślę że jest bardzo ciekawie, w jednym miejscu znajduje się wiele różnych możliwości, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Julia. Próbowałam chaczapuri z gruzińskiego foodtrucka, było bardzo dobre. Jeśli kolejne takie wydarzenie odbędzie się w przyszłości, to na pewno się wybiorę – zapewnia.

Dla najmłodszych warsztaty i animacje przygotowała grupa Danimatoring, a dla starszych uczestników imprezy szukających kulturalnych aspektów zagrała grupa Trio Mariachi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)

Skomentuj