Wandale zdewastowali cmentarz w Mosinie

– Na miejscu ujawniono potłuczone znicze oraz inne uszkodzenia – informują strażnicy miejscy. Sprawą zajmuje się policja.

O zniszczeniach na mosińskiej nekropolii poinformowała mosińska parafia oraz straż miejska.

Z przykrością informujemy,że w nocy z 11.04 na 12.04 dokonano aktów wandalizmu na parafialnym cmentarzu w Mosinie. Dotyczy to głównie I Cmentarza części B C D i CD. Właścicieli grobów tej części cmentarza prosimy o sprawdzenie czy ich groby zostały uszkodzone. Policja poinformowana o wydarzeniu prosi o indywidualne zgłoszenie szkód na komisariacie informuje ksiądz Adam Prozorowski.

Sprawą zajęła się także policja, która zatrzymała już jedną osobę. Na pobliskim parkingu straż miejska znalazła także zdewastowany samochód.

Wszystkie osoby, które zauważyły szkody na grobach swoich bliskich proszone są o zgłaszanie spraw do Komisariatu Policji w Mosinie ul. Kolejowa 13a tel. 500 107 120, mail: dyzurny.mosina@po.policja.gov.pl przekazują mosińscy strażnicy miejscy.

Wandale - cmentarz
Zniszczony samochód i nagrobki na mosińskim cmentarzu. Fot. fb.com/Straz-miejska-w-Mosinie

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Według śledczych produkcja była prowadzona w sposób ciągły i zorganizowany

Pięć osób zatrzymanych po akcji CBŚP w Mosinie. Miliony papierosów dziennie [wideo]

Nielegalna linia produkcyjna służąca do wytwarzania półproduktów wykorzystywanych przy produkcji papierosów została zlikwidowana na terenie …

Dodaj komentarz