Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | piątek, 14 maj, 2021 | 1 Komentarz

Wielka zbiórka makulatury w szkole w Rogalinku

Na szkolnym boisku przy tzw. scenie ustawiony będzie specjalny kontener, gdzie w dniach 14, 17 i 18 maja przekazać będzie można odpady papiernicze. Środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na atrakcje i pomoce dla uczniów.

Szkoła podstawowa w Rogalinku kolejny raz organizuje zbiórkę, tym razem można oddawać makulaturę. Choć zbiórka adresowana jest do uczniów szkoły, wszyscy chętni mieszkańcy okolic, którzy chcieliby oddać makulaturę, są mile widziani przez Radę Rodziców. Celem gromadzenia odpadów papierniczych jest ich sprzedaż, a uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz uczniów.
– Najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymają drobne upominki – zapewnia Angelika Szłapczyńska, członkini Rady Rodziców.

– Wszystkie podejmowane przez nas działania takie jak organizacja festynów i zbiórek, mają na celu wspieranie uczniów i sprawianie im przyjemności, choćby poprzez zakup pączków na tłusty czwartek. Wszystkie nasze przedsięwzięcia są przez nas robione z myślą o uczniach i dla uczniów. Pieniądze z ostatniej zbiórki elektrośmieci prawdopodobnie zostaną rozdysponowane przez dyrekcję szkoły na pomoce dydaktyczne – dodaje pani Angelika.

Wszystkie osoby, nie tylko uczniowie, mogą przekazać makulaturę w dniach 14, 17 i 18 maja.

Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Wasze komentarze (1)

  • Mosinianin
    sobota, 15 maj, 2021, 22:33:44 |

    Czy to znaczy, że makulatura to surowce wtórne i można je sprzedać i dostać pieniądze ?
    Pytam bo ja cały czas myślałem, że to są śmieci, które muszę segregować ,spakować i jeszcze zapłacić za ich odbiór.

Skomentuj