Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Weronika Zwierzchowska | piątek, 14 maj, 2021 | 1 Komentarz

Wielka zbiórka makulatury w szkole w Rogalinku

Na szkolnym boisku przy tzw. scenie ustawiony będzie specjalny kontener, gdzie w dniach 14, 17 i 18 maja przekazać będzie można odpady papiernicze. Środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na atrakcje i pomoce dla uczniów.

Szkoła podstawowa w Rogalinku kolejny raz organizuje zbiórkę, tym razem można oddawać makulaturę. Choć zbiórka adresowana jest do uczniów szkoły, wszyscy chętni mieszkańcy okolic, którzy chcieliby oddać makulaturę, są mile widziani przez Radę Rodziców. Celem gromadzenia odpadów papierniczych jest ich sprzedaż, a uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz uczniów.
– Najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymają drobne upominki – zapewnia Angelika Szłapczyńska, członkini Rady Rodziców.

– Wszystkie podejmowane przez nas działania takie jak organizacja festynów i zbiórek, mają na celu wspieranie uczniów i sprawianie im przyjemności, choćby poprzez zakup pączków na tłusty czwartek. Wszystkie nasze przedsięwzięcia są przez nas robione z myślą o uczniach i dla uczniów. Pieniądze z ostatniej zbiórki elektrośmieci prawdopodobnie zostaną rozdysponowane przez dyrekcję szkoły na pomoce dydaktyczne – dodaje pani Angelika.

Wszystkie osoby, nie tylko uczniowie, mogą przekazać makulaturę w dniach 14, 17 i 18 maja.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Wasze komentarze (1)

 • Mosinianin
  sobota, 15 maj, 2021, 22:33:44 |

  Czy to znaczy, że makulatura to surowce wtórne i można je sprzedać i dostać pieniądze ?
  Pytam bo ja cały czas myślałem, że to są śmieci, które muszę segregować ,spakować i jeszcze zapłacić za ich odbiór.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +5 (Głosujących: 5)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo